NOVINKY

Zrovnávačka a preťahovačka Wood-Mizer MP160 — nový stroj 2 v 1 pre nábytkáov a stolárske dielne

6. novembra 2019

Zrovnávačka a preťahovačka Wood-Mizer MP160 — nový stroj 2 v 1 pre nábytkáov a stolárske dielne

Wood-Mizer uviedol na trh zrovnávačku a preťahovačku MP160, nový stroj tzv. dva v jednom na výrobu  rovných a pravouhlých dosiek s presnými rozmermi. MP160 je efektívne a kompaktné zariadenie, ktoré mení nahrubo napílené rezivo na dokonale tvarované dosky či hranoly.

MP160 má jeden vodorovný rezný valec, ktorý pracuje s dvoma liatinovými stolmi – horný stôl zabezpečuje zrovnávanie a dolný preťahovanie. Nie sú teda potrebné žiadne úpravy pre prechod medzi zrovnávaním a preťahovaním. Tieto dve funkcie môžete striedať jednoducho bez toho, aby ste museli zastavovať rezný nástroj a odsávač pilín. Začnite použitím horného stola pre zrovnávanie, aby ste vytvorili dve dokonale rovné susediace strany s presným pravým uhlom. Potom použite spodný stôl na opracovanie zvyšných dvoch strán, aby boli rovnobežné s prvými dvoma tak, že dosku pretiahnete, aby ste dostali finálny rozmer.

Bezpečnostný kryt udržuje počas práce ruky obsluhy v bezpečí. Vodiace pravítko dosky možno nakloniť až na 45 stupňov pre zošikmené dosky. Horný a spodný stôl možno podľa potreby zrovnať pričom podávací a odoberací stôl zostanú navzájom vždy rovnobežné. Odoberací stôl možno jemne nastavovať. Dva poháňané valčeky pritláčajú dosku pod rezný valec. Motorický posuv má priemyslovú prevodovku.

Hlavné charakteristické vlastnosti zrovnávačky/preťahovačky MP160

• 4 postupné kroky pri výrobe pravouhlého a rovného materiálu.
• Pre výrobcov nábytku, okien, dverí a pod.
• Používanie zrovnávačky a preťahovačky bez potreby prestavovať stroj medzi oboma režimami.

“Zrovnávačka/preťahovačka MP160 je to, čo potrebuje každá dielňa,” hovorí Robert Baginski, prezident Wood-Mizer Industries. “S týmto kompaktným a efektívnym strojom môžu naši zákazníci v kombinácii s pílou Wood-Mizer sami pohodlne vyrábať materiál v nábytkárskej kvalite”.

Povesť firmy Wood-Mizer ako svetového výrobcu a dodávateľa píl s úzkym pílovým pásom teraz rastie s tým, ako v súčasnosti ponúka úplný sortiment zariadení, ktoré môžu hladko spracovávať kmene na rezivo a napokon na hotové drevené výrobky.
Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO