NOVINKY

Wood-Mizer uvedie na trh 4-strannú zrovnávačku/tvarovačku MP280

8. mája 2023

Wood-Mizer uvedie na trh 4-strannú zrovnávačku/tvarovačku MP280

Wood-Mizer čelí stále rastúcemu očakávaniu drevospracujúceho odvetvia a preto vyvinul druhú generáciu zrovnávačiek/tvarovačiek na základe osvedčeného stroja MP260, ktorý sa predáva na celom svete vo veľkých počtoch. Jeho nasledovník, zrovnávačka/tvarovačka MP280 je funkčná a univerzálna drevospracujúca jednotka, ktorá využíva niektoré technické riešenia z väčšej zrovnávačky/tvarovačky MP360.

Wood-Mizer rozširuje škálu svojich drevospracujúcich strojov o novú zrovnávačku/tvarovačku MP280. Tento stroj je kompaktná jednotka združujúca najlepšie vlastnosti vyhlásených a osvedčených zrovnávačiek/tvarovačiek MP360 a MP260. „Konštrukcia tohto najnovšieho stroja sa spolieha na jednotku MP260, pričom zahŕňa tie najlepšie technické riešenia známe z vlajkovej lode zrovnávačiek/tvarovačiek -  MP360. Ako výsledok, postavili naši inžinieri presný, ľahko obsluhovateľný a dostupný stroj pre všetkých v odbore, ktorí sa zaujímajú o efektívnejšie spôsoby výroby finálnych drevených produktov,” zdôrazňuje Radosław Adamkiewicz, produktový manažér Wood-Mizer.   Zrovnávačka/tvarovačka MP280 znamená dokonalé riešenie pre stredné i veľké drevospracujúce firmy, ktoré chcú svojich zákazníkov zásobovať tými najlepšími drevenými výrobkami, ako podlahové dosky, obklady, lišty, dverné a okenné rámy, dekoratívne prvky, atď.  

Jednotka MP280 je vybavená intuitívnym ovládacím panelom so spínačmi, ktoré spúšťajú všetky motory a podávací mechanizmus samostatne, čo umožňuje menšiu spotrebu energie a nižšiu hlučnosť stroja. Pohon rezných hláv so 6000 ot/min a s elektromotormi 13,78 kW zabezpečuje nejlepšiu možnú kvalitu opracovania povrchu dosky.  

MP280 disponuje dvoma vodorovnými reznými hlavami, horné vreteno má dĺžku 410 mm a priemer 88 mm, kým spodné má 300 mm x 72 mm a dvoma bočnými reznými hlavami (jedna v pevnej polohe, druhá posuvná), ktoré tvarujú materiál s maximálnou výškou 100 mm. Zvýšenú efektivitu umožňuje 4-stranné obrábanie pri jedinom priechode strojom.

Každá rezná hlava se dodáva s dvoma rovnými nožmi HSS (rýchlorezná oceľ); ale môžu sa osadiť aj tvarovacími nožmi podľa konkrétnych potrieb zákazníka. Pevný liatinový pracovný stôl zaručuje zvýšenú stabilitu a precíznosť práce ako aj dlhú životnosť konštrukcie.

Podávací mechanizmus sme prevzali z väčšej jednotky MP360 a dodáva sa s voliteľnou rýchlosťou 3-15 m/min. Materiál sa podává do stroja a odoberá zo stroja na stoloch dlhých 1,2 m s ochrannými oceľovými závesmi inštalovanými nad vstupom pre podávanie, aby sa predišlo spätnému rázovému vyvrhnutiu materiálu.

Na stroji sú štyri porty pre odsávanie pilín, jeden s priemerom 125 mm a tri s priemerom 100 mm.  Prídavné kefy inštalované vo vnútri stroja slúžia na čo najúčinnejšie odstraňovanie odpadového materiálu z okolia rezných hláv. Zrovnávačka/tvarovačka MP280 je kompatibilná so systémom odsávania pilín Wood-Mizer MES, ktorý bol skonštruovaný za účelom udržiavať pracovisko čisté a upratané.  

Maximálna rezná šírka Wood-Mizer MP280
4-stranná kapacita    250 mm
2-stranná kapacita    300 mm
1-stranná kapacita    410 mm

Stroj sa dodáva s 2-ročnou zárukou za predpokladu servisu a technickej podpory poskytovanej kvalifikovanými a skúsenými špecialistami Wood-Mizer.   
***

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO