NOVINKY

Wood-Mizer uvádza pílu vstupnej úrovne LX50START na ekonomické pílenie kmeňov na rezivo

17. novembra 2022

Wood-Mizer uvádza pílu vstupnej úrovne LX50START na ekonomické pílenie kmeňov na rezivo

Wood-Mizer rozširuje populárny rad píl LX o kompaktný stroj vstupnej úrovne LX50START pre tých, ktorí pília kmene len príležitostne a v malom množstve. Jednoduchá konštrukcia a osvedčená technika kombinovaná s vysoko kvalitnými štandardmi píl Wood-Mizer poskytuje presný rez a spoľahlivosť za primeranú cenu.

Píla LX50START je druhý model v rade kompaktných a ekonomických strojov Wood-Mizer LX50, ktorý spolu s LX50CLASSIC predstavuje ideálnu voľbu pre majiteľov nehnuteľností, lesov a všetkých užívateľov, ktorí potrebujú občas popíliť nejaké kmene a pripraviť si rezivo pre vlastnú potrebu. „Úspech píly LX50CLASSIC potvrdil rastúci dopyt po lacnejších pílach, pričom zákazníci aj naďalej očakávajú od týchto výrobkov dobrú kvalitu, presnosť a spolahlivosť,” pripomína Hubert Powietrzyński, obchodný riaditeľ  Wood-Mizer Industries v Poľsku.     Wood-Mizer skonštruoval pílu LX50START pre malých podnikateľov a kutilov, ktorí potrebujú urobiť svoje dosky rýchlo a lacno. Táto jednoduchá a účinná píla sa bude dokonale hodiť farmám, vidieckym hospodárstvam, súkromým vlastníkom pozemkov a miestam blízko parkov a lesov. Čo je najdôležitejšie, je to nepostrádateľný nástroj pre každého nadšenca, ktorý chce začať svoje vlastné dobrodružstvo so spracovávaním dreva.      

Všetky píly radu LX sú vybavené obojstranným systémom pojazdu reznej hlavy, čo umožňuje zvýšenú stabilitu a presnosť pílenia. LX50START môže píliť kmene s maximálnym priemerom 60 cm a vyrábať dosky alebo hranoly široké 40 cm.  

Hlava píly LX50START je vybavená manuálnym systémom posuvu nahor/nadol a vpred/vzad, ktorý umožňuje stabilnú a intuitívnu obsluhu. Systém čistenia pílového pásu udržuje pás, kolesá pásu a vodítka pásu čisté – odstraňuje piliny, živicu či kôru. Mechanizmus napínania pílového pásu a rameno vedenia pásu znižujú vibrácie a zaisťujú vysokú presnosť pílenia.

Rám píly LX50START je vyrobený z vysoko kvalitnej ocele a v štandardnej verzii lôžka pozostáva z troch segmentov s celkovou dĺžkou 3,2 m. Lôžko možno predlžovať ďalšími segmentami (každý s dĺžkou 1,33 m) na pílenie dlhších kmeňov. Štandardné lôžko typu S3 je vybavené dvoma silnými bočnými opierkami a jedným centrálnym upínačom kmeňa, pričom môže byť voliteľne vybavené sadou nastaviteľných nôh na vyrovnanie lôžka. K ďalšiemu užitočnému piliarskemu príslušenstvu pre LX50START patrí obracač na nakladanie a obracanie kmeňov na lôžku či klin na vyrovnávanie zbiehavých kmeňov.    

Wood-Mizer je globálny výrobca píl a drevospracujúcich strojov so silným rešpektom k ekológii a otázkam životného prostredia. Všetky píly Wood-Mizer využívajú veľmi tenký pílový pás, aby sa zvýšila výťažnosť z každého kmeňa a obmedzila produkcia pilín. LX50START používa pílový pás hrubý 1 mm a široký 32 mm, ktorý vyžaduje minimálny výkon motoru, teda nižšiu spotrebu paliva či menej elektrickej energie. Píla LX50START môže byť vybavená elektromotorom 4 kW alebo benzínovým motorom 7 k, prípadne 14 k.   

 
LX50START sa dodáva na jednej palete 160 x 65 x 100 cm a jej jednoduchá montáž umožňuje, aby ste s pílou začali pracovať hneď prvý deň. Všetky potrebné príučky a inštruktážne filmy sú k dispozícii online. Píla sa vyrába v EU a dodáva sa s 2-ročnou zárukou.

Wood-Mizer je aj dodávateľ pílových pásov na mäkké i tvrdé drevo, ktoré vyhovejú všetkým piliarskym požiadavkom.

***

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO