NOVINKY

Wood-Mizer uvádza na trh pílu LX250 na široký materiál

27. januára 2021

Wood-Mizer uvádza na trh pílu LX250 na široký materiál

Wood-Mizer predstavuje pílu LX250, navrhnutú pre piliarov a ďalších spracovateľov dreva, ktorí potrebujú píliť masívne dosky a fošne široké až 138 cm. Píla LX250 má popri píle WM1000, schopnej píliť kmene s priemerom 170 cm, druhú najväčšiu reznú kapacitu v škále svetoznámych píl Wood-Mizer s úzkym pílovým pásom.

LX250 skonštruovali v USA a vyrába sa v Poľsku. Je to robustný stroj s motorickým ovládaním reznej hlavy, aby sa ľahko obsluhoval, s nastaviteľným prednastavením, aby sa rýchlo a presne ovládala výška pílového pásu a masívnou šírkou rezu ideálnou na pílenie širokých dosiek s prirodzeným okrajom.
Ku kľúčovým inováciám píl Wood-Mizer LX patrí tuhý rám stĺpu reznej hlavy LX, ktorý nesie ovládací panel, motor a hlavu píly. Je konštruovaný tak, aby sa prispôsobil veľkej šírke a hĺbke rezu. Rám LX sa pohybuje na dvoch rovnobežných kalených oceľových koľajniciach na lôžku a umožňuje, aby mal  operátor pri pílení lepší prehľad.Vlastnosti píly LX250 na široký materiál

• Kmeň s priemerom 140 cm, s maximálnou šírkou rezu 138 cm a reznou dĺžkou 4 m
• K dispozícii sú voliteľné doplnkové predlžovacie lôžka, každý modul je dlhý 1,85 m
• Rezná hlava s motorickým pohybom nahor/nadol a vpred/vzad s dvojitým reťazovým podávacím systémom
• Nastaviteľné prednastavenie hrúbky dosky pre rýchle a presné ovládanie výšky pílového pásu
• Trojfázový elektromotor 15 kW
• Navrhnutá a skonštruovaná v USA, vyrábaná v Poľsku“Firma Wood-Mizer cíti záväzok poskytovať píly a drevospracujúce zariadenia najvyššej úrovne, ktoré  vyhovujú meniacim sa potrebám našich zákazníkov,” hovorí Roman Frontczak, riaditeľ výskumu a vývoja. “S rastúcimi požiadavkami na široké dosky a fošne s prirodzeným okrajom, píla LX250 zaistí zákazníkom veľkú kapacitu za dostupnú cenu a umožní im efektívne vyrábať vysoko hodnotné drevené materiály.”   

Pre ďalšie informácíe kontaktujte svojho miestneho zástupcu Wood-Mizer.
Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO