NOVINKY

Wood-Mizer rozširuje výrobný sortiment o CNC stroje

13. júla 2022

Wood-Mizer rozširuje výrobný sortiment o CNC stroje

Wood-Mizer vyvinul moderný rad CNC strojov (computer numerically controlled – číselné ovládanie počítačom) poskytujúcich maximálny výkon, presnosť a úplné automatické spracovanie dreva, plastov, kompozitných materiálov a ľahkých zliatin.

Rad strojov CNC od Wood-Mizer zahŕňa:

•    CNC5003, 3- a 4-osový stroj s podtlakovým stolom
•    CNC5005, 5- osové strojové centrum s podtlakovým stolom
•    CNC6003, veľké 3- a 4-osové strojové centrum do ťažkej prevádzky s podtlakovým stolom
•    CNC6005, veľké 5-osové strojové centrum do ťažkej prevádzky s podtlakovým stolom
•    CNC7000, 8-osové strojové centrum na hranol a kmeň s automatizovanou manipuláciou s materiálom
•    CNC8000, 6-osové strojové centrum do ťažkej prevádzky na hranol a kmeň s automatizovanou manipuláciou s materiálom

CNC stroje Wood-Mizer sú konštruované ako vysoko flexibilné strojové centrá, ktoré možno vybaviť voliteľnými doplnkami a funkciami zahrňujúcimi rad CNC agregátov, kompatibilného softvéru CAM (computer-aided manufacturing – počítačom podporovaná výroba), hlavu s oscilujúcim nožom, ďalšími podtlakovými doskami, ochrannými bránami/svetelnými záclonami okolo stroja, lasermi pre lepšie polohovanie materiálu, atď.

Strojové centrá  sa vyrábajú z vysoko kvalitných dielov v kombinácii s numerickými ovládačmi popredných značiek v odbore.

"Počas našej histórie Wood-Mizer vždy cítil záväzok poskytovať zariadenia najlepšej kvality na spracovanie kmeňov až po konečné drevené výrobky,” hovorí Magnus Fransson, výrobný riaditeľ Wood-Mizer CNC Machines. “Konštrukciu produkčného radu Wood-Mizer CNC overovali zákazníci na celom svete vyše jednej dekády a dnes sa opiera o vysoko kvalitný servis a podpornú sieť zákazníkov, aká sa očakáva od Wood-Mizer."CNC stroj CNC5003 je prvý výrobok v rade, navrhnutý pre automatizované spracovanie dreva, plastov, kompozitov a ľahkých zliatin v umeleckých a remeselných dielňach, ako aj v stredne veľkých a veľkých firmách, vyrábajúcich dielce na stavbu kuchýň, nábytku, domov atď.

CNC5003 je založený na portálovej konštrukcii s duálnym pohonom pre stabilitu a presnosť, karuselový 12-polohový automatický menič nástroja namontovaný na portál, aby sa dali rýchlo vymeniť nástroje a viac zónový, do seba zapadajúci podtlakový stôl pre bezpečné a prispôsobivé polohovanie materiálu.
Strojové centrum má výkonné elektrické vreteno obsluhované digitálnymi podávačmi s vysokým rozlíšením v záujme presnosti a minimálnych vibrácií.  
Všetky operácie sa sledujú z pohyblivého panelu operátora s renomovaným ovládačom Fanuc pre vyspelé funkcie a dostupnosť náhradných dielov po celú dobu životnosti. Navyše, panel operátora ponúka rozhranie pre PC, softvér CAM aj vstavaný server.3-osový a presný pohyb hlavy prebieha nad rozsiahlym a viac zónovým podtlakovým stolom, ktorý umožňuje spracovávať plochý materiál s maximálnymi rozmermi 3000 x 1500 mm. Stôl má šesť zón s 216-imi jednotlivými podtlakovými bodmi, aby zaistil celý rad variantov usporiadania. Vreteno je vybavené spoľahlivým a vysoko účinným systémom odsávania prachu, aby sa udržiavalo čisté pracovné prostredie.Parametre stroja CNC5003:
•    Pracovná oblasť – 3080 x 1540 x 200 mm
•    Rozmery materiálu: 3000 x 1500 mm
•    Rýchlosť (v osiach x/y/z) – 60 x 30 x 15 m/min
•    Motor vretena s výmenou nástroja – 11 kW pri 24 000 ot/min
•    Výmena nástroja – 12-nástrojový otáčavý karusel
•    Podtlaková pumpa – 4 kW (alebo 5,5 kW)
•    Výkon podtlakového čerpadla – 126 m3/h pri tlaku 0,9 bar

“Je možnosť ešte viac zvýšiť produktivitu CNC5003 integrovaným zariadením na manipuláciu s materiálom. Stroj možno rozšířiť modulárnym systémom na umiestňovanie a odoberanie materiálu premenou na strojovú bunku schopnú automaticky spracovávať kompletné dávky materiálu bez zaťažovánia operátora dohľadom,” vysvetľuje Magnus Fransson.CNC5003 a ďalšie pripravované  CNC stroje z tohto radu dopĺňajú zariadenia Wood-Mizer o presnejšie a opakovateľné prostriedky na konečné spracovanie hotových drevených výrobkov.

Pre dalšie informácie o výrobku a s otázkami sa prosím obráťte na Magnusa Franssona, výrobného riaditeľa Wood-Mizer CNC Machines na mfransson@woodmizer.euName:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO