NOVINKY

2. septembra 2020

Wood-Mizer predstavuje vysoko kvalitnú multifunkčnú zrovnávačku MP180

Kompaktná zrovnávačka MP180 za dobrú cenu s funkciami 3-v-1 šetrí prevádzkové náklady a čas pri výrobe reziva nábytkárskej kvality, paluboviek, dosiek s drážkami a tvarovaných profilov.

Viac stranná zrovnávačka MP180 vyvinutá firmou Wood-Mizer má jeden vodorovný obrábací nástroj na zrovnávanie a preťahovanie, ako aj jeden bočný nástroj, pridaný k spodnému stolu, na tvarovanie. MP180, jeden z najmenších strojov v rade zrovnávačiek/tvarovačiek Wood-Mizer,  vyrába hotové pravouhlé dosky a tvarované profily pri dvoch priechodoch strojom v porovnaní so šiestimi alebo ôsmymi priechodmi požadovanými u štandardnej zrovnávačky.Spracovanie začína na hornom stole opracovaním dvoch perfektne rovných susedných strán, aby sa vytvoril presný vzájomný pravý uhol. Potom sa posledné dve strany spracujú na spodnom stole pretiahnutím dosky na jej konečné rozmery."Môžete vziať akýkoľvek kus zakriveného usušeného dreva a s pomocou MP180 z neho dostanete perfektne rovné rezivo,” konštatuje pán Keith Threadgall,  škótsky spracovateľ dreva. "Akonáhle je jeden povrch rovný, môžete materiál pustiť do zrovnávačky a protiľahlá strana bude dokonale rovná – rovnobežná s prvým povrchom."

Při využití vodorovného nástroja na zrovnávanie/preťahovanie a zvislého nástroja na tvarovanie  má MP180 v prevádzke 3 funkcie – zrovnávanie, preťahovanie   – hrúbkovanie a bočné tvarovanie – bez potreby prekonfigurovať stroj.

Niekoľko vlastností robí z multifunkčnej zrovnávačky MP180 jedinečný stroj:

•    Šírka preťahovania je 410 mm – väčšia ako u väčšiny konkurentov na trhu

•    Výška preťahovania je 260 mm

•    Prídavné bočné vreteno môže tvarovať až do výšky 100 mm

•    Liatinové lôžko je masívne a za zvýšenej spoľahlivosti tlmí vibrácie stroja

•    Ľahko nastaviteľný kryt horného zrovnávacieho noža zlepšuje bezpečnosť prevádzky

•    Vodorovný obrábací nástroj sa štandardne dodáva s dvoma nožmi. Pre jemnejší povrch je na želanie k dispozícii nástroj so 4 nožovými drážkami.  

•    Podávacia rýchlosť v štandardnej výbave je konštantných 6m/min. Na spracovanie objemného tvrdého dreva je k dispozícii možnosť meniteľnej rýchlosti posuvu 2-12 m/min.

•    Hliníkové bočné vodiace lišty se naklápajú až o 45 stupňov."Dokonca aj keď robíte hranoly 100 x 100 mm, nechcete ich vždy s úplne presnými hranami,” pokračuje pán Keith Threadgall. "S naklápacou vodiacou lištou môžete ľahko pridať jemný úkos 45 stupňov, aby ste sa uistili že hrana nebude ostrá a zároveň zlepšili celkovú estetiku výrobkov. To pridáva viac hodnoty konečnému produktu."

Výhoda je, že dosku môžete profilovať a súčasne preťahovať. Tým, že máte dalšie vreteno na zvislom bočnom obrábacom nástroji, máte možnost ľahko meniť profilové nože a pri dvoch priechodoch vyrábať dosky s drážkou a perom.Chytrá konštrukcia MP180 obsahuje dva samostatné hnacie motory, jeden pre horný obrábací blok a jeden pre bočné vretená. Tieto dva motory možno spúšťať jednotlivo v závislosti od vašich požadaviek – to umožňuje ďalšie úspory za elektriku počas prevádzky.

"Ide to ruka v ruke so spôsobom myslenia Wood-Mizer používať pílové pásy s tenkou reznou škárou, aby sa ušetrila oceľ, či znížila spotreba energie a vznikalo menej odpadu z dreva. Vďaka tomu, že všetky motory nemusia byť v prevádzke súčasne, sa znižujú aj náklady na údržbu, vrátane rezných nástrojov, remeňov a ložisiek," uzatvára Radoslaw Adamkiewicz, produktový manažér Wood-Mizer.

Táto jedinečná kombinácia funkčnosti a kvality s dostupnou cenou robí z MP180 jasnú voľbu pre stolárov, ktorí chcú mať jeden stroj namiesto troch, aby šetrili prevádzkové náklady, výrobnú plochu i čas.* * *
Od roku 1982 získal Wood-Mizer povesť popredného svetového výrobcu drevospracujúcich zariadení so silným dôrazom na inovatívne drevárske výrobky. S heslom „Konečný tvar priamo z lesa“ Wood-Mizer ponúka širokú škálu zariadení zahrňujúcu mobilné i priemyslové píly s tenkým pílovým pásom, piliarske zariadenia so širokým pásom, pásové rozmietacie píly, omietačky, zrovnávačky/tvarovačky, manipulačnú techniku, pílové pásy a zariadenia na údržbu pílových pásov, to všetko pre spracovateľov dreva a lesných profesionálov, či kutilov po celom svete.

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO