NOVINKY

Wood-Mizer predstavuje stolovú pílu MS300 na veľmi presné spracovanie dreva

7. septembra 2022

Wood-Mizer predstavuje stolovú pílu MS300 na veľmi presné spracovanie dreva

Stolová píla MS300 je veľmi praktický nástroj tak pre malé amatérske dielne, ako aj  pre profesionálne firmy. Je to kompaktný a spoľahlivý stroj vyrobený z kvalitných materiálov a vybavený posuvným stolom pre zvýšenie presnosti rezov. Pomocou stolovej píly MS300 môžete vyrábať najrôznejšie drevené výrobky, ako sú interiérové dokončovacie prvky, časti nábytku, podlahové dosky, laty a rad ďalších vecí.

MS300 charakterizuje liatinový pracovný stôl a široký posuvný podávací stôl, umožňujúci píliť opakovane s vysokou presnosťou. Pevná liatinová základňa zaisťuje stabilitu a tlmí vibrácie. Posuvný stôl jazdí na oceľových guľôčkových ložiskách, aby sa materiál jemne a ľahko podával. Môžete ľahko nastavovať reznú výšku ako aj úhol náklonu kotúča.MS300 môže píliť drevené prvky v uhle 90 stupňov a v maximálnej výške 100 mm. Pri sklonení kotúča v uhle 45 stupňov sa maximálna hrúbka materiálu zníži na 65 mm.

Pre zväčšenie pracovného povrchu môžete rozšířiť posuvný stôl postrannou policou 500 mm x 360 mm a predĺžiť pracovný stôl o 520 mm. Navyše sa MS300 môže vybaviť ďalším predĺžením pracovného stola 900 mm x 440 mm, ktoré pomáha pri pílení väčších materiálov.

Stolová píla má dve vodiace lišty na pohodlnú manipuláciu s materiálom pri pílení. Rovnobežná vodiaca lišta dosky s gombíkom jemného nastavenia slúži na presné meranie až na 0,1 mm a zvislá posuvná vodiaca lišta je na nastavenie rezného uhla na oboch stranách stola. Krytom pílového kotúča SUVA možno pri jeho nastavovaní pohybovať a jeho boky zaručujú bezpečnosť pri pílení.

Stolová píla je štandardne vybavená elektromotorom 3 kW a pílovým kotúčom s priemerom 315 mm. Odporúčame používať pílové kotúče Wood-Mizer, ktoré si môžete vybrať z katalógu nástrojov Wood-Mizer TOOLS podľa druhu spracovávaného materiálu. S pílovým kotúčom pri otáčkach 4500 za minútu bude povrch konečného výrobku hladký a vysoko estetický.
Píla MS300 má dva vývody na odsávanie pilín – prvý s priemerom 100 mm a druhý pod ochranným krytom pílového kotúča SUVA s priemerom 50 mm. Tieto zberné vývody na odsávanie pilín umožňujú udržiavať čistý pracovný priestor. Aby bolo odsávanie pilín čo najúčinnejšie, odporúčame použiť odsávací systém Wood-Mizer.

Jedno z najužitočnejších príslušenstiev píly MS300 je upínanie na rýchle zablokovanie  materiálu priamo k posuvnému stolu, aby sa predišlo náhodnému pohybu materiálu.
Hlavné charakteristiky:
1.    Rezný uhol možno nastavovať od 0 do 45 stupňov
2.    Súbežná vodiaca lišta je nastaviteľná s presnosťou  0,1 mm
3.    Zvislá vodiaca lišta s nastavením uhla je inštalovaná na oboch stranách stola
4.    Ochranný kryt pílového kotúča SUVA
5.    Stabilní posuvný stôl dlhý 1400 mm
6.    Liatinový pracovný stôl pre vyššiu presnosť práce a tlmenie vibrácií
7.    Postranné police na rozšírenie pracovného povrchu na posuvnom stole
8.    Predĺženie pracovného stola dlhé 520 mm

Pre ďalšie informácie kontaktujte prosím svojho miestneho zástupcu Wood-Mizer.

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO