NOVINKY

Wood-Mizer predstavuje SlabMizer na zarovnávanie širokého materiálu

30. decembra 2020

Wood-Mizer predstavuje SlabMizer na zarovnávanie širokého materiálu

S rastúcimi nárokmi drevospracujúce ho priemyslu na vysoko kvalitné hotové drevené dosky, uvádza Wood-Mizer na trh zariadenie SlabMizer MB200 na zarovnávanie dosiek, ktoré je ideálne pre vlastníkov píl, spracovateľov dreva i profesionálne prevádzky.

SlabMizer, ktorý vyvinuli v USA, efektívne zarovnáva a upravuje povrchy drevených dosiek, hrčovitých kusov, kolies napílených z objemných klátov či ďalšieho širokého materiálu s minimálnymi požiadavkami na prácnosť.

V porovnaní s tradičným frézovaním či hobľovaním, SlabMizer zarovnáva širší a hrubší materiál so šírkou až 1420 mm a hrúbkou 203 mm rýchlejšie pomocou poháňanej smerovo ovládanej reznej hlavy s premenlivou podávacou rýchlosťou. Na zväčšenie kapacity možno pridať modulárne predĺženie  stola 1520 mm, aby sa dal spracovať ešte dlhší materiál.Zváraný oceľový rám pre ťažkú prevádzku má štyri nastaviteľné upínače, ktoré materiál spoľahlivo pridržiavajú. Obrábacia hĺbka sa ľahko nastavuje ručnou kľukou na hornej časti reznej hlavy.  Stupnica pod kľukou je delená po 0,4 mm, aby sa dala rezná hlava jemne polohovať. Pri jednom priechode môžete ubrať 0,4 mm až 3,2 mm z povrchu.

Rezná hlava sa štartuje a ovláda z ovládacej konzoly. Pomocou dlhého kábla ju môžete umiestniť z ktorejkoľvek strany stroja. Konzola je upevnená k oceľovému stojanu. Ovládanie zahŕňa funkciu zapnúť/vypnúť, premenlivú podávaciu rýchlosť a ovládanie osi X a Y joystickmi s dokončovaním materiálu pozdĺž alebo proti vláknu.Môžete zvoliť manuálnu obsluhu reznej hlavy. Pomocou dvoch tlačných tyčí na pravej strane hlavy zmeníte jej polohu. Akonáhle budú obe strany dosky zarovnané, konečnú jemnú úpravu dokončíte na požadovaný povrch pomocou pripojenej rotačnej brúsnej hlavy s priemerom 177 mm. Prach z tejto operácie sa odstraňuje jednoducho cez odsávací otvor s priemerom 100 mm umiestnený pri reznej hlave, na ktorý je pripojený odsávací systém. Pripojenie hadice odsávania ku konštrukcii je mimo zorného uhla operátora.

S doplnením o zariadenie SlabMizer ponúka teraz Wood-Mizer úplný sortiment drevospracujúcich zariadení pod heslom „z lesa po konečnú podobu“, ktorý dokáže premeniť surový kmeň na vysušený konečný drevený výrobok.

Vlastnosti MB200 SlabMizer

•    Maximálna šírka materiálu 1420 mm, maximálna hrúbka 203 mm
•    Dĺžka materiálu 3962 mm alebo viac s modulárnym predĺžením stola 1520 mm
•    Motorické smerové ovládanie reznej hlavy s premenlivou podávacou rýchlosťou alebo s manuálnym podávaním
•    Rezná hlava s piatimi 4-strannými nožmi z tvrdokovu poháňaná motorom 0,18 kW, 3950 ot/min
•    Pripojiteľná rotačná brúsna (šmirgľovacia) hlava na jemné dokončovanie
•    Zariadenie sa vyrába v Poľsku

Pre ďalšie informácie se obráťte na svojho miestneho zástupcu firmy Wood-Mizer.
Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO