NOVINKY

Wood-Mizer predstavuje pílu LT15CLASSIC WIDE na väčšie kmene a širšie dosky

4. októbra 2019

Wood-Mizer predstavuje pílu LT15CLASSIC WIDE na väčšie kmene a širšie dosky

Wood-Mizer uvádza na trh nový model píly, ktorá dokáže píliť kmene s priemerom až 90 cm.

S novou pílou Wood-Mizer LT15CLASSIC WIDE budú teraz zákazníci schopní píliť kmene s priemerom až 90 cm a vyrábať dosky široké až 83 cm s jednoduchým, robustným a cenovo dostupným strojom. Rezná dĺžka modelu LT15CLASSIC WIDE sa nastavuje na požadovaný rozmer pridávaním modulových sekcií lôžka.

"Od predstavenia LT15 v roku 1997 je táto píla najlepšie predávaným modelom Wood-Mizer na celom svete,” hovorí Krzysztof Kropidlowski, obchodný riaditeľ Wood-Mizer Industries v Poľsku. “Zistili sme, že podstatná časť majiteľov píl LT15 čelí potrebe píliť väčšie kmene. S novou pílou LT15CLASSIC WIDE môžu píliť objemnejšie kmene oveľa ľahšie a obvyklým spôsobom".


Veľké kmene sa často vyskytujú ako odpad pri údržbe mestskej zelene. Na mnohých trhoch sa také drevo predáva lacnejšie, lebo ho nedokáže spracovať každá píla. Navyše, niekedy má drevo z takých veľkých kmeňov jedinečnú kresbu, a preto je atraktívne pre špičkovú stolársku výrobu. Všetky tieto okolnosti vytvárajú rôzne cesty, ako pomocou LT15CLASSIC WIDE zo spracovania veľkého kmeňa čo najlepšie a čo najviac vyťažiť.

"Píla LT15CLASSIC WIDE bola veľmi úspešná v USA, Afrike i v Ázii, takže veríme, že bude veľkým  prínosom aj pre európsky výrobný rad. Všetky prvky výbavy a voliteľné možnosti píly LT15 sú k dispozícii aj pre LT15CLASSIC WIDE," dodáva pán Kropidlowski.

Prvá prezentácia píly LT15CLASSIC WIDE v Európe sa uskutočnila na veľtrhu LIGNA 2019 v Nemecku, kde sa nová píla stretla s veľkým zájumom. Pre podrobnejšie informácie kontaktujte svojho miestneho zástupcu .

VÝKONOVÉ PARAMETRE LT15CLASSIC WIDE
Max. veľkosť kmeňa:
Priemer 90 cm
x 5,2 m (2 segmenty, každý  2,7 m)
x 5,4 m (3 segmenty, každý 1,95 m)
Max šírka rezu 90 cm
Max šírka hranola 83 cm
Výber motora:
Elektromotor 11 kW
Benzínový motor 25 k
Benzínový motor 19 kName:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO