NOVINKY

Wood-Mizer predstavuje inovatívnu horizontálnu rozmietaciu pílu s dvoma pásmi HR250

5. marca 2020

Wood-Mizer predstavuje inovatívnu horizontálnu rozmietaciu pílu s dvoma pásmi HR250

Wood-Mizer uvádza na trh novú horizontálnu následnú pílu s dvoma pílovými pásmi v jednom ráme. Píla  HR250 môže vykonávať pri jednom prejazde jeden alebo dva rezy na rozmietanie hranolov a fošní.

Nová konfigurácia hlavy robí z tohto zariadenia kompaktný stroj, ktorý sa ľahko začleňuje do existujúcich piliarskych liniek v obmedzenom dielenskom priestore. Jednotka sa dodáva na jednej palete a možno ju uviesť do prevádzky v priebehu niekoľkých hodín.

Ďalšie prednosti nového konštrukčného riešenia sa odvíjajú od novátorských systémov neopásaných kolies pílového pásu, napínania pílového pásu a zaistenia materiálu pri pílení.Horné a spodné kolesá píly poháňajú dva samostatné 15 kW elektromotory. HR250 je vybavená dynamicky vyváženými oceľovými neopásanými kolesami pílového pásu s priemerom 710 mm, ktoré umožňujú použiť pílové pásy široké 32 mm a 35 mm alebo voliteľnými širšími kolesami pre pílové pásy široké 38 mm a 50 mm. Navyše dopravník s gumovým pásom dopravuje hranoly a fošne skrz pílové pásy variabilnou rýchlosťou  5 až 25 m/min. HR250 poskytuje neprekonateľnú prispôsobivosť, keď v záujme zvýšenia produktivity umožňuje rýchlo reagovať na potreby trhu pílením tak mäkkého, ako aj tvrdého dreva.

Automatický systém napínania pílového pásu udržuje počas rezného procesu správne napnutie pásu, čím predlžuje jeho životnosť a okamžite stroj zastaví, keď se pás pretrhne, aby tak zaistil, že nedôjde k žiadnemu poškodeniu vnútra a dreva.

Presnosť pílenia je zabezpečená digitálnym pracovným nastavením (Setworks), ktoré pri nastavovaní hrúbky rýchlo polohuje každý pílový pás samostatne. Dodatočná presnosť pílenia sa dosahuje poháňaným prítlačným valčekom, ktorý spoľahlivo udržuje materiál na dopravníkovom páse.
"Od počiatku histórie firmy vyrábal Wood-Mizer rad rozmietacích píl poskytujúcich rôznu úroveň produktivity", hovorí Adam Kubiak, obchodný riaditeľ pre priemyslové výrobky  Wood-Mizer v Poľsku. "Vychádzajúc z modulárnej konštrukcie má každý model tradičných horizontálnych rozmietacích píl Wood-Mizer, ako HR500, HR700 a HR1000, dve rezné hlavy usporiadané za sebou".

"HR250 je pre Wood-Mizer úplne nová konštrukcia", pokračuje Adam Kubiak. "Naši inžinieri vytvorili veľmi kompaktný, univerzálny stroj s množstvokm inovácií, ktorý prináša úžitok  producentom reziva a výrobcom paliet a ktorý im poskytne väčšiu konkurencieschopnosť na trhu".
   
HR250 s dvoma pílovými pásmi je vybavená veľmi odolnou konštrukciou a špičkovými komponentmi, aby vydržala ťažkú prevádzku. HR250 má certifikát CE a je podporená 12 mesačnou zárukou a zákaznickym servisom Wood-Mizer.

Pre ďalšie informácie o vodorovnej rozmietacej píle Wood-Mizer s dvoma pílovými pásmi HR250 navštívte  túto stránku a kontaktujte vášho miestneho zástupcu Wood-Mizer.


Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO