NOVINKY

Wood-Mizer oslavuje 30 rokov na európskom trhu

23. septembra 2020

Wood-Mizer oslavuje 30 rokov na európskom trhu

Drevo je jeden z najcennejších materiálov, ktorý umožňuje spoločnosti budovať lepší svet pre milióny ľudí. Wood-Mizer vyvíja a zavádza inovatívne riešenia, ich prostredníctvom môžu drevospracujúce podniky rásť a produkovať zisk. Tieto riešenia sú také efektívne, že umožňujú užívateľom maximálne využívať prírodné zdroje. Znamená to, že so zariadeniami Wood-Mizer je treba na spracovanie menej drevnej suroviny a v lesoch tak ostane rásť viac stromov.

Wood-Mizer začal v Amerike koncom sedmdesiatych rokov, keď dvaja inžinieri – budúci zakladatelia firmy  – započali práce na konštrukcii mobilnej píly.V tej dobe sa kmene spracovávali len na veľkých pílach, ale novo vytvorené kompaktné a mobilné píly Wood-Mizer ponúkli nový, alternatívny spôsob ako píliť drevo.

Ich konštrukcia priniesla rad výhod, ktoré spôsobili v piliarstve skokovú zmenu:

•    Mobilné píly Wood-Mizer možno odtiahnuť priamo na pracovné miesto a odstrániť tak náklady na dopravu kmeňov.

•    Úzky pílový pás dokáže odpíliť materiál s hrúbkou len 2 mm, takže sa z každého kmeňa vyrobí viacej dosiek a vyprodukuje sa menej odpadu.

•    Píly Wood-Mizer sú  v porovnaní s tradičnými pílami vybavené motormi s nižším výkonom. To znamená nižšiu spotrebu energie či v prípade spaľovacích motorov aj zníženie výfukových emisií.

•    Píly Wood-Mizer sú schopné píliť kmene s veľkými priemermi.

•    Azda najdôležitejšia zmena je, že relatívne malé píly Wood-Mizer vyrábajú dokonale hladké rezivo s presnými rozmermi, čo bolo predtým možné len na veľkých a nákladných piliarskych zariadeniach.Táto nová technológia spôsobila v piliarstve zásadný pokrok. Urobila pílenie dreva prívetivejším k životnému prostrediu a dostupnejším pre podnikateľov a malé prevádzky od farmárov, cez majiteľov nehnuteľností a stolárskych dielní až po nábytkárske továrne.

Uplynulo len zopár rokov od založenia firmy v Amerike a Wood-Mizer sa stal jedným z priekopníkov, ktorí okamžite po páde komunistického režimu investovali do výstavby svojho výrobného centra v Poľsku.To bolo v lete roku 1990. Dnes je výrobný závod poľskej Wood-Mizer Industries vlajkovou loďou rozvoja, ktorý udáva tón celému priemyslu.

Tu sú niektoré pôsobivé údaje o tridsať ročnej ceste európskeho výrobného centra Wood-Mizer umiestneného v meste Kolo v strede Poľska.

•    Wood-Mizer disponuje najpokrokovejšími robotickými kovoobrábacími strojmi z Japonska a Nemecka a neustále investuje do najnovšej technológie a profesionálnych schopností svojich pracovníkov.

•    Výrobné haly, dielne, sklady a kancelárie Wood-Mizer s podlahovou plochou presahujúcou 15.000 m2 sa rozprestierajú na vyše deviatich hektároch.

•    Výroba pílových pásov Wood-Mizer, ktoré firma vyvinula špeciálne na pílenie dreva a ktoré sa stali referenčným etalónom kvality vo svojom odbore, je certifikovaná podľa normy ISO 9001: 2015. Sortiment rezných nástrojov pod značkou Wood-Mizer TOOLS zahŕňa vyše 2.500 typov úzkych i širokých pílových pásov, hobľovacích nožov, pílových listov do rámových píl, pílových kotúčov a táto paleta sa neustále rozširuje.

•    V európskom výrobnom závode Wood-Mizer pracuje okolo 400 zamestnancov. Wood-Mizer poskytuje pokročilé školenia, refundačné programy vyššieho vzdelávania  a investuje do zamestnancov radom ďalších spôsobov. Výroba sa nepretržite zlepšuje pomocou výrobných metód a princípov LEAN.

•    Konštrukčné oddelenie Wood-Mizer reprezentuje tím vysoko kvalifikovaných inžinierov pracujúcich v spolupráci so svojimi americkými kolegami a vyvíjajúcich jedinečné technologické riešenia pre efektivne pílenie. Obzvlášť priemyslová výrobná linka TITAN predstavuje tak špičkovú konštrukciu píly, ako aj prispôsobenie výroby špecifickým  potrebám zákazníkov.

•    Poľský závod Wood-Mizer dodáva zariadenia a nástroje na štyri kontinenty – do Európy, Ameriky, Ázie a Afriky. V modernom svete sa kvalita technického zariadenia opiera o dostupný popredejný servis. Servisné strediská Wood-Mizer so skladmi náhradných dielov a skúsenými špecialistami nájdete v 110. krajinách sveta."Dnes si ľudia viacej uvedomujú hrozby pre prírodu a viacerí sa zaujímajú o ochranu a zachovanie lesných zdrojov,” hovorí Robert Baginski, prezident Wood-Mizer Industries.

“Väčšina z nás rozumie významu životného prostredia pre ľudstvo a jeho zachovanie v dobrom stave pre budúce generácie. Wood-Mizer je do tohto dôležitého procesu plne zapojený.”

Firma Wood-Mizer vyrobila už vyše 80.000 píl, ktoré dnes pracujú po celom svete.

Aj vy sa môžete pripojiť k rodine Wood-Mizer.
Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO