NOVINKY

Wood-Mizer BMST50 ostrička a rozvodka v jednom stroji

8. marca 2023

Wood-Mizer BMST50 ostrička a rozvodka v jednom stroji

Spojením dvoch operácií údržby pílového pásu do jedného stroja ponúka Wood-Mizer šikovné riešenie pre piliarov, ktorí sa chcú starať o svoje pílové pásy sami. BMST50 je kombinované zariadenie, ktoré ostrí pílový pás aj nastavuje rozvody zubov efektivne a úsporne. Navyše šetrí priestor v dielni, pretože  práca na tomto zariadení vyžaduje len jeden pracovný stôl alebo ponk.

Ostrička a rozvodka BMST50 je stroj 2v1 (dva v jednom), navrnutý, aby vykonával obe operácie údržby pásu; preto ho často nazývajú Sharp’n’Set (Naostri a nastav). Je to dokonalé riešenie pre „maloobjemových“ piliarov, nakoľko si môžu sami a lacno ošetrovať svoje pílové pásy. Nemusia kupovať dva samostatné stroje – jeden na ostrenie a druhý na nastavovanie rozvodu zubov, čo je obzvlášť dôležité, ak majú v dielni obmedzený priestor.Ostrička a rozvodka pílových pásov Wood-Mizer BMST50 je manuálne obsluhované zariadenie s jednoduchou obsluhou, ktoré zníži náklady na prípravu pásov na pílenie. Užívateľ ovláda stroj dvoma pákami – jednou sa ovláda pohyb pílového pásu vpred a druhou brúsenie a nastavovanie zubov. Prepínanie medzi ostrením a rozvádzaním je rýchle a jednoduché. BMST50 je kompatibilný s pílovými pásmi väčšiny typov a profilov Wood-Mizer.

BMST50 je vybavená podpernými ramenami pílového pásu, ktoré istia pás počas ostrenia a operátor môže nastaviť tlak pôsobiaci na pás ako aj vzdialenosť brúsneho kotúča od pásu. Navyše sú tam ľahko nastaviteľné otočné gombíky delenia zubov na jemné nastavenie ostrenia, gombík upravujúci polohu pre rôzne šírky pílového pásu a nastaviteľný tlačný bod rozvodu. Ostrička a rozvodka BMST50 se dodáva s meradlom rozvodu zubu pre kontrolu konzistencie a presnosti nastavenia všetkých zubov.

Inštalácia zariadenia Sharp’n’Set vyžaduje stabilný a rovný povrch, napríklad stôl, stojan, či pracovný ponk. Vďaka svojim kompaktným rozmerom 50 cm x 50 cm môže byť umiestnený do ľubovoľného kúta dielne. Na pohon stroja je použitý jednosmerný motor 12 V s možnosťou doplniť napájanie zo striedavého zdroja 230 V.


    
Zariadenie používa brúsny kotúč CBN, ktorý bol vyvinutý na rýchle a efektívne ostrenie pílového pásu. Povrch kotúčov CBN je veľmi abrazívny brúsny materiál, ktorý umožňuje účinne brúsiť bez toho, aby sa kotúč rýchlo opotreboval alebo prehrial. Ostrička a rozvodka BMST50 štandardne používa kotúč CBN s priemerom 127 mm, ktorý pre správnu funkčnosť vyžaduje brúsný olej. Aby bolo ostrenie pásu čo najefektívnejšie, sú kotúče CBN k dispozícii v niekoľkých štandardných profiloch. Užívateľ musí starostlivo priradiť profil CBN k profilu zubov pílového pásu.
 
V záujme najlepšieho výkonu pílového pásu je potrebné, aby boli zuby správne naostrené a nastavené. S každým ďalším ostrením sa rozvod zubu zmenšuje a vyžaduje si opätovne nastaviť. Pri nastavovaní rozvodu zubov je vzor “ľavý-pravý-priamy” podstatný, aby bolo zaistené, že doľava a doprava vyhnuté zuby slúžia na pílenie materiálu a priamy zub na odstraňovanie pilín z úzkej reznej škáry. Všeobecne platí, že sa používa užší rozvod na tvrdé drevo a širší na mäkké drevo.   
Ostrička a rozvodka BMST50 má ročnú záruku a plnú technickú podporu v záručnej dobe aj po jej vypršaní. Zariadenie je hneď po vybalení pripravené na prevádzku.

Pre ďalšie informácie o zariadení na údržbu pílového pásu navštívte prosím oficiálne webové stránky Wood-Mizer alebo kontaktujte svojho miestneho zástupcu Wood-Mizer.

***

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO