NOVINKY

Svetoznáma píla Wood-Mizer LT15 je teraz dostupná aj v mobilnej verzii

7. októbra 2020

Svetoznáma píla Wood-Mizer LT15 je teraz dostupná aj v mobilnej verzii

Wood-Mizer predstavuje novú verziu obľúbenej píly radu  LT15, ktorá rozširuje možnosti týchto strojov, obzvlášť v pílení na zákazku.

Rad LT15 je široká rodina píl Wood-Mizer, ktorá obsahuje niekoľko obľúbených modelov, ako LT15START, LT15CLASSIC a LT15WIDE. “Do roku 2017 mal Wood-Mizer v ponuke prepravník pre píly LT15, ale ten bol určený len na prepravu z miesta na miesto. Po príjazde na miesto určenia bolo nutné stroj rozložit a znova inštalovať, aby sa použil ako stacionárna píla,” vysvetľuje Roman Frontczak, riaditeľ výskumu a vývoja spoločnosti. “Teraz sme kompletne zmenili konštrukciu modelov LT15START a LT15CLASSIC, aby sa dali použiť ako mobilné píly, čo znamená, že operátor môže píliť, a pritom mať pílu na prepravníku.”Zostava prepravníka obsahuje nápravu s kolesami, príves s oporným kolieskom, brzdový mechanizmus (len pre prepravník s nosnosťou  1300 kg), 8 nastaviteľných výsuvných podpier, svetelnú rampu, bočné polohové svetlá a ohrádky. Ako voliteľnú výbavu možno pridať nakladaciu rampu a ručný vrátok na ľahšie nakládanie kmeňov na lôžko píly. Systém je konštruovaný pre všetky modely LT15START a LT15CLASSIC so sekciami lôžka typu S3.

Sú dve odlišné nápravy: s celkovou nosnosťou 750 kg pre menší model LT15START a s nosnoťou 1300 kg pre model LT15CLASSIC. Náprava prepravníka s nosnosťou 1300 kg má inštalovaný brzdový mechanizmus.  

Aby nastavil pílu po preprave, musí operátor spustiť nadol a zaistiť osem výsuvných podpier na vyrovnanie lôžka, odňať blatníky nad kolesami a vytiahnuť kolík, ktorý zaisťuje stĺp reznej hlavy počas prepravy. Potom je už píla pripravená na pílenie .Mobilná píla LT15 sa dodáva rozmontovaná s hlavou píly a sekciami lôžka na jednej palete a zostavou prepravníka na druhej palete. Ak zákazník zamýšľa prepravovať mobilnú pílu LT15 po verejných cestách, je nutné prepravník registrovať pomocou homologizačných dokladov vydaných firmou Wood-Mizer. V tom prípade musí byť montáž píly uskutočnená technikom Wood-Mizer.

“V porovnaní so stacionárnou pílou LT15 sa vykonalo niekoľko zmien v konštrukcii stĺpu, reznej hlavy píly a sekcií lôžka,” pokračuje pán Roman Frontczak. “Posilnili sme odolnosť lôžka počas prepravy. Všetky vodiče potrebné pre osvetlenie sme umiestnili dovnútra lôžka. Na túto novú verziu píly možno montovať ovládací panel a stupnicu hlavy v dvoch polohách, buď pre stacionárnu alebo mobilnú prevádzku.”    

Kvôli početným zmenám v konštrukcii píly, Wood-Mizer neponúka zostavu prepravníka ako sadu dodatočnej výbavy  (retrofit) na píly LT15 vyrobené predtým.

Rad píl LT15 sa vyrába už roky a stal sa jasnou voľbou pre množstvo vlastníkov píl po celom svete. Najvýznamnejšími vlastnosťami LT15 sú spoľahlivosť, dlhá životnosť, jednoduchá obsluha a prevádzkovanie s nízkymi nákladmi. Nová mobilná píla prináša ďalšie výhody pre malé piliarske podniky, farmárov, vlastníkov lesa či začínajúcich pracovníkov v oblasti spracovania dreva.

Kontaktujte vášho miestneho zástupcu Wood-Mizer, dozvIete sa viac a získate cenovú ponuku.


Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO