NOVINKY

Slogan spoločnosti Wood-Mizer “From Forest to Final Form – Z lesa do konečnej podoby” dostáva nový význam

17. februára 2021

Slogan spoločnosti Wood-Mizer “From Forest to Final Form – Z lesa do konečnej podoby” dostáva nový význam

Drevo je slovo, ktoré vyvoláva množstvo predstáv, či malý vidiecky domček z borovicových trámov, prekrásnu súpravu dubového nábytku do jedálne alebo krytú, dokonale rovnú smrekovcovú terasu za domom. Milióny ľudí na svete môžu vďaka tomuto príjemnému a trvanlivému materiálu žiť lepší život. Vyžaduje množstvo nadšenia, tvrdej práce a snov zhotoviť všetky tie krásne drevené veci. Dovoľte nám pripomenúť tie pravé nástroje na naplnenie diela “Z lesa do konečnej podoby” - drevospracujúce stroje Wood-Mizer.

Už je to vyše 30 rokov, čo spoločnosť Wood-Mizer spustila svoju činnosť v poľskom meste Koło a začala ponúkať pre drevospracujúci priemysel širokú škálu strojov špičkovej kvality. Firma rokmi rástla, expandovala na globálnych trhoch, investovala do nových výrobných zariadení a pomáhala tisícom zákazníkov uskutočniť ich ciele pri práci s drevom. Sú to ich jedinečné výrobky, ktoré pomohli vybudovať rodinu Wood-Mizer, obdivuhodný tím robotníkov, profesionálov a zákazníkov, ktorých spája spoločná vášeň – nadšenie pre drevo.Dnes Wood-Mizer predáva píly a drevospracujúce zariadenia vo vyše 100 krajinách, ponúka zariadenia od mobilných po stacionárne píly, vodorovné i zvislé pásové píly, linky na spracovanie kmeňov, omietačky a viacnásobné rozrezávacie i rozmietacie píly, pílové pásy aj ostričky pásov. Výber týchto výrobkov je znamenitý pre prácu s drevom v takmer každom prostredí – od kutilských kútikov cez dielne malých živností až po veľké priemyslové podniky.

Nedávno Wood-Mizer rozšíril svoju ponuku o tvarovačky a zrovnávačky, teda o ďalšie drevospracujúce stroje. Nové stroje zahŕňajú modely MP160, MP180, MP200, MP220, MP260, MP360 a MP365. S týmito kompaktnými a univerzálnymi zariadeniami dostáva slogan From Forest to Final Form nový zmysel, zákazníkom umožňujú vyrábať ich finálne výrobky ľahším a rentabilnejším spôsobom. Vyrobené finálne produkty môžu mať najrozmanitejšiu podobu, od dosiek, podláh, okien, schodíšť, zábradlí, zárubní, prahov, obrazových rámov až po ozdobné prvky. Nič vás neobmedzuje v tom, čo môžete  drevospracujúcimi strojmi Wood-Mizer vyrábať!  Nedlho po zakúpení duševného vlastníctva drevoobrábacích strojov od švédského výrobcu Moretens v roku 2017 bolo rozhodnuté využiť tieto cenné skúsenosti a zahájiť výrobu týchto zariadení v poľskom závode Wood-Mizer. Na všetky výrobné postupy dohliadajú vysoko kvalifikovaní a skúsení pracovníci. Konštruktéri nepretržite vylepšujú výrobnú technológiu, prevádzkoví inžinieri dohliadajú na všetky výrobné činnosti a každý stroj je podrobený detailnej výstupnej kontrole.Hlavnou úlohou inžinierov bolo vytvoriť výsledný produkt kompaktnej veľkosti z materiálov najvyššej kvality. Tvarovačky a zrovnávačky Wood-Mizer sa vyznačujú týmito vlastnosťami:  

•    Viacnásobné obrábacie hlavy (horná, spodná, pravá, ľavá) umožňujú dosiahnuť požadovaný tvar dosky pri jedinom priechode strojom.
•    Samostatne zapínané elektromotory pre každú obrábaciu hlavu pomáhajú znížiť spotrebu energie a obmedziť hluk.
•    Každá hlava má ľahko vymeniteľné nože.
•    Pevný podávací stôl vyrobený z nerezovej ocele zaisťuje presné spracovanie a pohodlnú prácu.  
•    Liatinový zrovnávací stôl je vysoko trvanlivý a odolný proti deformácii, oderu a namáhaniu.  
•    Nastavenie hrúbky sa vykonáva rýchlym postupom ručnou kľukou.
•    Všetky ovládacie funkcie sú dostupné z pohodlnej jednotky operátora.
•    Piliny a triesky z obrábaného materiálu sú nasmerované do odsávacích otvorov, takže pracovisko ostáva čisté.
•    Oceľový plášť stroja chráni elektromotory (samostatný pre každú hlavu), podávacie valce a nastavovací mechanizmus.
•    Stroj je ľahký a kompaktný, takže ho po dielni môžete premiestňovať bez väčšieho úsilia.Všetky drevospracujúce zariadenia sprevádza široký sortiment príslušenstva – nástrojov Wood-Mizer, vyrobených zo špičkovej kvalitnej európskej ocele a tvrdokovu. Môžete tu nájsť rezné nože z rýchloreznej ocele (HSS),  rezné nože so špičkou HM, rezné nože dvojstranné (Tri Metal HSS), profilové nože HSS, jednoúčelové obrábacie hlavy s vymeniteľnými profilovými nožmi HM, sady nástrojov HM pájkovanými mosadzou so špičkami z tvrdokovu, obrábacie hlavy s 2/3/4 nožmi a na špeciálne zákaznícke objednávky môže Wood-Mizer navrhnúť nože so zákazkovými profilmi alebo bočné obrábacie hlavy. Môžete ich objednať online alebo u vášho miestneho zastúpenia Wood-Mizer. Wood-Mizer garantuje u každého drevospracujúceho stroja špičkovú kvalitu, technickú podporu a servis s dvojročnou zárukou. Na YouTube je k dispozícii celý rad inštruktážnych materiálov, rozhovorov so zákazníkmi, sprievodcov a praktických rád. Na YouTube vyhľadávajte pomocou kľúčových slov “Wood-Mizer moulders planers”.Uvedenie drevospracujícich strojov na trh dokazuje, že Wood-Mizer pokračuje vo vývoji nových technických riešení a inšpiruje svojich zákazníkov k práci na stále kreatívnejších projektoch s drevom.


Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO