NOVINKY

Slávna píla Wood-Mizer LT40 – teraz s voliteľnou širokou hlavou WIDE

4. novembra 2020

Slávna píla Wood-Mizer LT40 – teraz s voliteľnou širokou hlavou WIDE

Wood-Mizer predstavuje novú možnosť širokej reznej hlavy na svojom svetoznámom modeli píly LT40. Táto alternatíva zväčšuje reznú kapacitu a je užitočná pre pilarov, ktorí požadujú väčšiu reznú šírku.

Široká rezná hlava zväčšuje maximálnu šírku rezu zo 72 cm u štandardných modelov na 84 cm u modelov so širokou hlavou. Širšia hlava dovoľuje píliť kmene s väčším priemerom - až 100 cm.

Model LT40WIDE je vybavený opásanými kolesami pílového pásu s priemerom 483 mm a používa pílový pás dlhý 433 cm. Aby sa zaistila lepšia stabilita pílového pásu, je nová LT40WIDE vybavená vylepšeným systémom ramena vedenia pásu.

Rezná kapacita píly LT40WIDE

•    maximálny priemer kmeňa 100 cm
•    maximálna šírka rezu 84 cm (vzdialenosť medzi vodiacimi kladkami pílového pásu)
•    maximálna šírka hranola 63 cm
•    dĺžka kmeňa 5 m (lôžko S) alebo 6,3 m (lôžko M) alebo 8,4 m (lôžko L)

Zvoliť reznú hlavu WIDE môžete aj na ďalších modelových radoch píl Wood-Mizer, ako sú LT15WIDE a LT70WIDE.

“Nakoľko bola možnosť širokej hlavy vyvinutá aj pre náš najpopulárnejší rad LT40, zaznamenali sme, že napríklad v USA teraz zákazníci objednávajú takmer všetky nové LT40 s touto voľbou,” hovorí Roman Frontczak, riaditeľ výzkumu a vývoja spoločnosti Wood-Mizer. “Nová píla so širokou hlavou poskytuje piliarom väčšiu kapacitu pílenia širších prírezov bez nutnosti obetovať mobilitu píly alebo produkciu reziva.”

Konštrukcia upínania kmeňov bude tiež prepracovaná, aby poskytla väčšiu maximálnu reznú kapacitu pre šírku hranola až 72 cm.

Kontaktujte prosím svojho miestneho zástupcu Wood-Mizer, dozviete se viac a získate cenovú ponuku.


Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO