NOVINKY

Riešenie následného porezu od Wood-Mizer

24. apríla 2019

Riešenie následného porezu od Wood-Mizer

Wood-Mizer má k dispozícii celú škálu riešení následného porezu od vstupnej úrovne až po piliarske operácie priemyslových rozmerov.

Hodnota dreva získaného z bokov kmeňa často znamená rozdiel medzi ziskom a stratou píly. Ešte väčší význam to má dokonca v priemyslovom piliarstve s nárokmi na rýchlosť a veľké výkony, kde je viac príležitostí na väčšiu výťažnosť. Proces je rýchlejší a presnejší a efektívnosť sa rýchlo zdvojnásobí. Ak úsilie o čo najväčšiu výťažnosť nedokáže držať krok s objemami, ktoré pílou prechádzajú a efektivita a presnosť začnú zaostávať, je proces odsúdený k nezdaru. Prekonať tieto výzvy je možné vtedy, keď sa stroje výrobnej linky správne zoradia.

V stredne veľkých prevádzkach umožňujú piliarom ľahko zvýšiť produktivitu pomocou následného porezu hranolov na dosky stroje HR500 a HR700, namiesto aby sa kmene na dosky spracovávali priamo na píle. Výrobcovia môžu tiež znížiť náklady tým, že nakupujú hrubší materiál za znížené ceny, a potom ho následne popíliť na požadovanú hrúbku.


Priemyslové píly následného porezu od Wood-Mizer s úzkym pílovým pásom HR500 a HR700 ponúkajú riešenie jednoduchého alebo viacnásobného porezu, ktorý môže vyprodukovať pri jednom prejazde hranola až šesť dosiek. Rad je vybavený tak, aby splnil požiadavky priemyslových prevádzok od menších po stredné tam, kde objem, rýchlosť a presnosť majú rastúci význam v záujme tvorby zisku.

Pre ďalšie zvýšenie produktivity ponúka Wood-Mizer priemyslové zariadenie TITAN, ktoré zahŕňa oboje, píly na prvotný i následný porez. Následná píla TITAN HR2000 poskytuje piliarom možnosť pružne sa prispôsobiť buď prevádzke profilov širokých pílových pásov, alebo profilov úzkych pílových pásov pre tých, ktorí uprednostňujú jednoduchší proces údržby pílového pásu.


Následné píly TITAN HR4000 a HR6000 sú na špičke priemyslových zariadení Wood-Mizer. Tieto stroje sú k dispozícii v konfigurácii s jednou alebo dvoma hlavami, používajú pílové pásy široké až 152 mm a môžu podporovať rýchlosť posuvu medzi 60 a 80m/min pri udržaní presných rezov a dobrej výťažnosti.
Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO