NOVINKY

Reštaurovanie hrazdových domov: od koníčka k podnikaniu

8. mája 2019

Reštaurovanie hrazdových domov: od koníčka k podnikaniu

Pre mnohých majiteľov píl Wood-Mizer začala práca s drevom ako koníček a časom sa zmenila na skutočné podnikanie, ktoré prináša nielen potešenie, ale aj zisk.

Kim a Christian Zibullovci z mestečka Berkum v Nemecku prevádzkujú všeobecnú inžiniersku firmu. Očarenie starou hrazdovou architektúrou ich priviedlo do situácie, keď pred niekoľkými rokmi kúpili v dražbe polorozpadnutú stavbu evidovanú ako stavebná pamiatka.

“V skutočnosti sme hľadali nejaké bývanie pre nás, ale nemohli sme nájsť vhodnú príležitosť,” hovorí Kim. “Tento dom nechcel nikto kúpiť z obavy pred enormnými nákladmi na rekonštrukciu a prísnymi požiadavkami pamiatkarov.”

Po mnohých mesiacoch práce bol dom kompletne zrekonštruovaný. Kim a Christian Zibullovci si uvedomili, že s tým nemôžu skončiť a kúpili ďalší hrázdový dom v susedstve.

Teraz ich rodina tvrdo pracuje na treťom dome, vedľa ktorého bude stáť tesárska dielňa. Na oprave budovy sa aktívne podiela partia desiatich remeselníkov. Do projektu  zahrnuli pílu Wood-Mizer LT20 s elektromotorom, kúpenú v roku 2013, mobilnú pílu LT70 s dieselovým motorom a omietačku EG100, ktoré kúpili začiatkom roku 2018. Moduly sušiarenských komôr sú namontované na prepravníku s kolesami. Práve boli dodané aj prvé zrovnávačky/tvarovačky Wood-Mizer. Všetky stroje sa ľahko prepravujú a inštalujú priamo na stavenisku. Christian Zibulla nakupuje čerstvo vyrúbané duby, ukladá kmene na 3-4 roky, a potom ich píli a suší podľa potreby.

Je zrejmé, že tejto rodine pomohli skúsenosti zmeniť ich hobby na nové podnikanie — službu opráv a reštaurovania starých domov. Takže teraz si aj ďalší milovníci hrazdovej architektúry môžu dopriať život v krásnych renovovaných hrazdových domoch. Tel: +49 151 18 250 114

Doručené od: Kirsten LongmussName:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO