NOVINKY

Prehľad drevospracujícich zariadení Wood-Mizer

1. októbra 2020

Prehľad drevospracujícich zariadení Wood-Mizer

Wood-Mizer ponúka rad drevospracujícich zariadení na tvarovanie, zrovnávanie, čapovanie, preťahovanie a pílenie presných rozmerov.

Sortiment drevospracujúcich zariadení Wood-Mizer obsahuje:

•    Štvorstranné zrovnávačky/tvarovačky MP260, MP360 a MP365
•    Dvojstrannú viacnásobnú (multi) zrovnávačku MP180
•    Dvojstrannú zrovnávačku/tvarovačku MP200
•    Zrovnávačku/preťahovačku MP160
•    Tvarovačku so zvislým vretenom MF130
•    Stolovú pílu MS300Všetky zrovnávačky/tvarovačky Wood-Mizer majú podobné vlastnosti:
    
-    MALÝ PÔDORYS. Zrovnávačky/tvarovačky Wood-Mizer sa dajú umiestniť v malých dielňach s obmedzeným priestorom. Premyslená konštrukcia umožňuje ľahko nainštalovať nastaviteľné kolieska vo voliteľnej výbave, alebo použiť vidlicový vysokozdvižný vozík na premiestňovanie stroja po dielni.

-    KOMBINÁCIA NIEKOĽKÝCH FUNKCIÍ V JEDNOM STROJI. Zrovnávačky/tvarovačky Wood-Mizer ponúkajú rozšírenú funkčnosť a môžu nahradiť 2 alebo 3 samostatné stroje na tvarovanie, zrovnávanie, preťahovanie a čapovanie, to všetko v jednom stroji.

-    DOSTUPNÁ CENA. Ceny robia z drevospracujúcich zariadení  Wood-Mizer výbornú voľbu pre domáce a kutilské dielne.

-    VYSOKÁ NÁVRATNOSŤ INVESTÍCIE. Vysoká efektivita v kombinácii s dostupnou cenou drevospracujúcich zariadení  Wood-Mizer je najlepšie řiešenie pre malé až stredné podniky, farmy, výrobcov nábytku, okien, dverí a iných.Štvorstranné zrovnávačky/tvarovačky

Drevospracujúce zariadenia Wood-Mizer zahrňujú 3 modely štvorstranných zrovnávačiek tvarovačiek – MP260ECO, MP260PRO, MP360 a 1 model päť hlavovej štvorstrannej zrovnávačky/tvarovačky MP365.Všetky štvorstranné zrovnávačky/tvarovačky sú vskutku univerzálne, kompaktné a ľahko použiteľné.

•    Horné a spodné vodorovné nožové hlavy sa môžu osadiť zrovnávacím, tvarovacím alebo súčasne zrovnávacím aj tvarovacím nožom, čo umožňuje výrobu vysoko kvalitných hotových dosiek pri jedinom priechode obrobku.
•    30 mm štandardné bočné vretená sa môžu osadiť rôznou konfiguráciou nožových hláv –  s výškou 50 mm, 90 mm, 120 mm, 150 mm s dvoma, troma alebo štyrmi nožovými drážkami. Podobne ako vodorovné nožové hlavy môžu byť aj bočné nástroje osadené zrovnávacími, tvarovacími alebo súčasne zrovnávacími aj tvarovacími nožmi.•    Každý obrábací nástroj poháňa samostatný motor  – 3 kW alebo 4 kW v závislosti od modelu stroja. Každý nástroj možno aktivovať samostatne, čo umožňuje nižšiu spotrebu energie a menej údržby.
•    Každá štvorstranná zrovnávačka/tvarovačka sa môže voliteľne vybaviť variabilnou podávacou rýchlosťou, aby sa dosiahla finálna nábytkárska kvalita u mäkkého, tvrdého či dokonca exotického tvrdého dreva.
•    Štvor a päť hlavové štvorstranné zrovnávačky/tvarovačky Wood-Mizer sa dajú rýchlo nastaviť na akýkoľvek projekt. Výška a šírka nástroja sa nastavuje pomocou ergonomickej kľuky, podložiek, vymedzovacích vložiek alebo nastavovacích doštičiek, ktoré sa dodávajú so strojom.
•    Všetky drevospracujúce stroje sa dodávajú čiastočne zmontované s rovnými zrovnávacími nožmi v každej nožovej hlave.
•    Výstupné otvory odsávania pilín a triesok nad každou nožovou hlavou zaisťujú, že okolo vretien sa neukladá žiadny nános a stroj ostane čistý. Dosky vychádzajú von v dokonalom stave.
Rezné parametre Wood-Mizer MP360:
1. Horný vodorovný nástroj obrába až do šírky 510 mm
2. Spodný vodorovný nástroj obrába až do šírky 410 mm
3. Ľavý bočný nástroj obrába až do výšky 160 mm
4. Pravý bočný nástroj obrába až do výšky 160 mm
 
Päť hlavová štvorstranná tvarovačka Wood-Mizer MP365 je vybavená jedným univerzálnym vretenom, ktoré možno naklápať až o 270 stupňov, čo umožňuje vyrábať exkluzívne tvarované profily pomocou škály obrábacích nástrojov – kartáčováním, patinovaním alebo vytváraním ďalších profilov pri jednom priechode obrobku. Otáčky piateho vretena možno nastaviť na 3000, 6000, 9000 alebo voliteľne na 14000 ot/min.

Dvojstranné zrovnávačky/tvarovačky


Dvojstranné zrovnávačky/tvarovačky Wood-Mizer MP180 a MP200 sú vybavené dvoma nožovými hlavami – jednou vodorovnou a jednou zvislou. Môžete zrovnávať a preťahovať dosky široké až 410 mm. Zvislý bočný nástroj je umiestnený na pravej strane spodného stola a môže byť vybavený zrovnávacími alebo tvarovacími nožmi. Veľké otvory odsávania triesok a prachu nad každým nástrojom zabraňujú, aby sa tvorili nánosy a napomáhajú, aby sa nepretržite tvoril dokonalý povrch. Každý nástroj je poháňaný samostatným motorom a možno ho nezávisle aktivovať. Voliteľne môže byť inštalovaná variabilná podávacia rýchlosť, aby bola výroba efektívnejšia a dosiahol sa lepší povrch pri práci s veľkými plochami tvrdého dreva.


Rezné parametre Wood-Mizer MP180 a MP200:
1. Horný vodorovný nástroj obrába až do šírky 410 mm
2. Ľavý bočný nástroj obrába až do výšky 100 mm

Zrovnávačka/preťahovačka MP160 efektívne zdieľa jeden vodorovný nástroj medzi dvoma liatinovými stolmi  –  horný stôl na zrovnávanie a spodný na preťahovanie. Na prechod medzi týmito dvoma funkciami nie je potrebná žiadna úprava; vykonáva sa to bez potreby zastaviť obrábací nástroj a odsávanie. Spracovanie začína použitím horného stola, ktorý slúži na zrovnávanie, aby boli dve susedné strany bezchybne rovné a navzájom dokonale pravouhlé. Potom sa doska ručne premiestni na spodný stôl, aby sa pretiahla, posledné dve strany sa stali rovnobežné s prvými dvoma a doska sa upravila na konečné rozmery.

Tvarovačka so zvislým vretenom MF130 a stolová píla MS300

MF130 vyvinutá pre tesárov a stolárov, ktorí pracujú na zákazkových projektoch, ponúka maximálne využitie vďaka multifunkčnému zvislému vretenu, ktoré možno naklápať až o 270 stupňov. Môže byť vybavená najrôznejšími obrábacími nástrojmi s otáčkami 3000, 6000, 9000 alebo voliteľne 14000 ot/min:

•    Tvarovacia nožová hlava na doplnenie zákazkového tvarovania
•    Kotúčová píla pre tesárov a stolárov
•    Oceľové kefy na patinovanie materiálu a získanie zvláštnej štruktúry povrchu
•    Dlabacie, frézovacie a ďalšie vŕtacie korunky na zákazkové profily a otvoryStolová píla MS300, rovnako ako ďalšie drevospracujúce stroje od Wood-Mizer, ponúka maximálnu bezpečnosť, odsávanie triesok a pilín, univerzálne využitie pri práci a malý pôdorys, aby dobre zapadla aj do malých dielní.

Obe píly, MF130 i MS300, sú vybavené hliníkovým posuvným stolom a deliacou lištou, aby boli plne funkčné a ľahko sa používali. Liatinové komponenty primerane tlmia vibrácie a zabezpečujú odolnosť proti deformáciám.Ak sa chcete dozvedieť viac o cenách, dostupnosti alebo získať ďalšie informácie o drevoobrábacích strojoch Wood-Mizer, obráťte sa prosím na vášho miestneho zástupcu firmy Wood-Mizer.

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO