NOVINKY

Prečo je dobrý výrub stromov — Švédsky hospodársky seriál

25. októbra 2018

Prečo je dobrý výrub stromov — Švédsky hospodársky seriál

Ako by ste mali spravovať váš les? Simeon Fuchs preberá výhody výrubu stromov a svoju vlastnú filozofiu ekologického spravovania  lesa oproti rezignácii na taký prístup.

S vyše 18 ha hustého lesa spočíva na Simeonovi a jeho rodine veľká zodpovednosť. Simeon a jeho brat arborista si uvedomujú význam ekológie. Pri uplatňovaní dobrého spravovania vlastného lesa Simeon veľmi často les skúma a objavuje miesta, kde staré stromy narástli tak nahusto, že mladšie nádejné stromy nemajú priestor na rast — a ak aj začnú rásť, umierajú už po niekoľkých mesiacoch.

Aby vyriešili tento problém, Simeon so svojím bratom sa rozhodli vyrúbať vyššie mŕtve stromy, ktoré zatieňovali mladšie stromy. Mladšie stromy začali okamžite veľmi rýchlo rásť, zosilnel ich imunitný systém a to im umožnilo žiť dlhšie. Stromy, ktoré Simeon vyrúbal napokon pohnojili lesnú pôdu a pomohli rastlinám aj živočíchom naďalej prosperovať a rásť. “Zrazu som videl rastliny a kvety rásť tak, ako nikdy predtým,” vysvetľuje Simeon.

V tomto videu radu Swedish Homestead Simeon Fuchs vysvetľuje, ako dobré spravovanie ich vlastného lesa pozitívne ovplyvnilo prírodu a ich život na farme.Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO