NOVINKY

Na veľtrhu LIGNA 2023 predstavuje Wood-Mizer svoje najlepšie drevoobrábacie stroje a riešenia

24. mája 2023

Na veľtrhu LIGNA 2023 predstavuje Wood-Mizer svoje najlepšie drevoobrábacie stroje a riešenia

Na najväčšom európskom veľtrhu drevárskeho priemyslu LIGNA predstavuje spoločnosť Wood-Mizer kompletný sortiment výrobkov na spracovanie dreva, vrátane známeho radu drevoobrábacích strojov a zariadení na výrobu hotových drevených výrobkov. Vďaka 40. rokom skúseností s výrobou prvotriednych piliarskych strojov vyvíja spoločnosť Wood-Mizer rad zariadení na spracovanie dreva, aby potvrdila svoj slogan "Z lesa po finálny tvar". Medzi najpredávanejšími modelmi predstavuje Wood-Mizer svoje najnovšie stroje a riešenia pre drevospracujúci priemysel - zarovnávačku/tvarovačku MP280 a tabuľovú pílu MS750.
Stroje a zariadenia na spracovanie dreva, ktoré vynašiel Bo Martensson, zakladateľ spoločnosti MOReTENs, si získali široké uznanie a obľubu medzi profesionálmi i amatérmi, ktorí hľadajú univerzálnosť, presnosť a odolnosť za prijateľnú cenu. Od roku 2017 je spoločnosť Wood-Mizer vývojárom kompaktného a ľahkého radu drevoobrábacích strojov, poskytovateľom znalostí v oblasti konštrukcie a výroby strojov a rovnako aj výrobcom drevoobrábacích strojov dodávaných prostredníctvom siete skúsených predajcov a distribútorov pôsobiacich takmer vo všetkých kútoch sveta.

Drevoobrábacie stroje sú určené na rýchlu a efektívnu výrobu hotových drevených výrobkov, ako sú podlahové dosky, zvislé panely a obklady, dverové a okenné rámy, laty a mnoho ďalších. Sú ideálnym nástrojom pre každého stolára, od začiatočníka, ktorý sa ešte iba učí, až po veľké podniky hľadajúce efektívnejšie spôsoby výroby.


'

Sortiment drevoobrábacích strojov predstavených na veľtrhu LIGNA zahŕňa štvorstranné zarovnávačky/tvarovačky MP360 a MP280 (novinka), dvojstrannú zarovnávačku/tvarovačku MP200, zarovnávačku/tvarovačku/omietaciu pílu MP220, preťahovačku MP160, viacstrannú zarovnávačku MP180 a tabuľovú pílu MS750 (novinka). Okrem zmienených drevoobrábacích jednotiek predstavila spoločnosť Wood-Mizer nový rad zberného prachového systému MES na efektívne odstraňovanie pilín a nečistôt z dielne. Ponuka zahŕňa všetko potrebné náradie a príslušenstvo z katalógu Wood-Mizer TOOLS, ako sú priame, profilové a špirálové tvarovacie nože, vertikálne a horizontálne rezné hlavy, pílové kotúče, vrtáky, atď.   

Všetky drevoobrábacie stroje Wood-Mizer majú niektoré spoločné vlastnosti:

•    Štvorstranné zarovnávačky/tvarovačky majú hornú, spodnú, pravú a ľavú reznú hlavu, čo umožňuje tvarovať dosku zo všetkých strán pri jedinom prejazde materiálu cez stroj. Každú reznú hlavu poháňa samostatný motor, čo zvyšuje účinnosť a znižuje spotrebu energie. Na rezných hlavách sa ľahko a rýchlo vymieňajú profilové nože. V katalógu Wood-Mizer TOOLS je k dispozícii veľé množstvo nožov s rôznymi tvarmi a profilmi.
•    Liatinové pracovné stoly poskytujú stabilnú základňu pre presné spracovanie dreva a zároveň eliminujú vibrácie. Vysoko kvalitná liatina zaručuje zvýšenú trvanlivosť, spoľahlivosť a odolnosť proti opotrebeniu. Vstupné i výstupné stoly sú vyrobené z vysoko kvalitnej ocele, aby sa zaistilo pohodlné podávanie materiálu.
•    Obsluha zarovnávačky/tvarovačky je ergonomická vďaka ľahko prístupnému ovládaciemu panelu, ktorý obsahuje samostatné spínače na zapnínanie každej reznej hlavy. Parametre rezu (šírka, výška) sa pohodlne nastavujú pomocou jednoduchých a spoľahlivých prvkov (kľuky, páky).    
•    Kompaktná a ľahká konštrukcia s liatinovými kolieskami ich umožňuje jednoducho presúvať po dielni. Všetky drevoobrábacie stroje sú navyše vybavené otvormi pre odsávanie prachu, aby sa dali účinne odstraňovať piliny a drevené triesky.  
•    Celý rad Wood-Mizer Woodworking sa vyrába v Európskej únii s použitím surovín od renomovaných dodávateľov a najlepšej dostupnej výrobnej technológie. Spoločnosť Wood-Mizer poskytuje na všetky drevoobrábacie stroje dvojročnú záruku a nadštandardnú popredajnú servisnú podporu.

Spoločnosť Wood-Mizer predstavuje počas veľtrhu LIGNA dve nové drevoobrábacie jednotky - zarovnávačťku/tvarovačku MP280 a tabuľovú pílu MS750.

Spoločnosť Wood-Mizer vyvinula druhú generáciu zarovnávačky/tvarovačky na báze osvedčeného stroja MP260, ktorý sa stal celosvetovo najpredávanejším a spĺňa neustále rastúce očakávania stolárov. Jej nástupkyňa, zarovnávačka/tvarovačka MP280, je funkčná a všestranná drevoobrábacia jednotka s niektorými technickými riešeniami z vlajkovej lode firmy - zarovnávačky/tvarovačky MP360.  

Model MS750 je vybavený robustnou liatinovou reznou jednotkou, drážkovacou pílou a presným hliníkovým posuvným stolom. Stroj bol vyvinutý pre stolárske diene a výrobcov nábytku, ktorí hľadajú efektívnejšie spôsoby presného formátovania a pília rôzne drevené materiály. Na veľtrhu LIGNA spracováva tabuľová píla MS750 dosky, drevené tabule i materiál z masívu.   

Spoločnosť Wood-Mizer preukazuje na veľtrhu LIGNA 2023 odhodlanie pomáhať svojim zákazníkom rozvíjať ich drevospracujúce projekty, podnikanie a tvorivé plány s drevom. Vývoj a výroba kompaktných, multifunkčných a cenovo dostupných drevoobrábacích strojov schopných vyrábať vysoko kvalitné hotové výrobky z dreva zvyšuje význam sloganu spoločnosti Wood-Mizer - Z lesa po finálny tvar.


***

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO