NOVINKY

Malá výrobňa javorového sirupu na rodinnej farme

28. augusta 2019

Malá výrobňa javorového sirupu na rodinnej farme

Herbert Butterfield postavil pomocou píly Wood-Mizer LT40 na svojej rodinnej farme v michiganskom Charlotte malú drevenú stavbu z borovice hladkej a jaseňa. V tejto budove zriadil „cukráreň“ na výrobu javorového sirupu.

Javorový sirup je jedinečný produkt, ktorý sa vyrába podľa starého indiánského receptu zo šťavy špeciálnych druhov javora, ktoré rastú v Severnej Amerike.

Aby zhotovil túto drevostavbu, Herbert popílil na svojej píle Wood-Mizer LT40 s hydraulikou zhruba 2,8m3 borovice hladkej a jaseňa na konštrukciu, obklady stien a strešný krov.

“Bez mojej píly Wood-Mizer, keby by som musel drevo kupovať v obchode, by som nebol schopný taký projekt realizovať” hovorí Herbert.


Herbert dokončil svoju „cukráreň“ s rozmermi 4,3m x 6,1m za šesť mesiacov, pričom uplatnil obvyklé spôsoby stavby drevených konštrukcií.

“Veľmi sa mi páči. Každý kto ju vidí, by takú chcel,” hovorí Herb. “Je prekrásna”.

Tým, že si napílil vlastné drevo, ušetril Herbert odhadom 4,000 dolárov na materiáli, a tak hovorí, že mu píla s celým projektom veľmi pomohla.

“Je to vskutku práca s láskou,” uzatvára Herbert. Vo svojej „cukrárni“ bude vyrábať sirup pre rodinu a priateľov a budú si to užívať spústu ďalších rokov.


Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO