NOVINKY

Do it yourself – Urob si sám: drevený drez a pracovný kuchynský pult

22. mája 2019

Do it yourself – Urob si sám: drevený drez a pracovný kuchynský pult

Eric Means použil strom orecha čierneho na napílenie 1,2 m3 dosiek na jedinečný drevený kuchynský pult s pracovnou doskou a drezom.

Množstvo vlastníkov píl Wood-Mizer robí unikátne interiérové výtvory z dreva. Eric Means je jeden z kutilov patriacich do skupiny „Urob si sám“. Keď distribučná elektrická spoločnosť vyrúbala čierny orech s priemerom 90 cm, Eric Means si uvedomil jeho potenciálnu hodnotu a rozhodol sa drevo zachrániť. “Popílil som kmeň svojou hydraulickou pílou Wood-Mizer LT40 a získal prekrásne dosky,” hovorí Eric. Pri pohľade na tých 1,2 m3 dosiek napílených z jedného kmeňa čierneho orecha Ericovi priamo napadla myšlienka na kuchynský pult s doskou a drezom. “Po usušení vonku na vzduchu som z dosiek vlastnoručne vyrobil pult a výlevku,” pokračuje Eric. Urobil všetky pravouhlé rezy, glejovanie, zosadenie na kolíky, konečnú povrchovú úpravu, aby vytvoril kuchynský pult 300 cm x 60 cm x 53 cm a jedinečný drevený drez. S manželkou, ktorá ho vytrvalo motivovala, dokončil Eric pult a výlevku v priebehu niekoľkých víkendov a hovorí, že to dopadlo lepšie ako predpokladal. “Každému kto to vidí, sa to skutočne páči,” hovorí Eric. “Našlo sa pekných pár ľudí, ktorí keď videli môj, chceli, aby som im urobil  do ich kuchyní rovnaký. Ďakujem, Wood-Mizer! Bez mojej píly by som to urobiť nemohol.”

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO