NOVINKY

Ako vymeniť pílový pás?

24. novembra 2021

Ako vymeniť pílový pás?

Výmena pílového pásu je pre každého užívateľa píly jedným z kľúčových úkonov údržby. Riaďte sa nižšie uvedenými radami pre rýchlu, bezpečnú a bezchybnú inštaláciu pílového pásu:

1. Než začnete pílový pás vymieňať, presvedčte sa, že je stroj vypnutý hlavným vypínačom.

2. Vysuňte rameno vedenia pílového pásu úplne von zo stroja.

3. Otvorte ochranný kryt kolies pílového pásu, aby ste získali prístup k pásu.4. Uvoľnite napnutie pílového pásu otáčaním napínacej skrutky, až sa koleso pásu posunie späť a dovolí vyňať pílový pás.

5. Vyberte pás z kolies a založte nový pílový pás.

6. Pri inštalování pásu sa uistite, že zuby na reznej strane pilového pásu smeřujú k odsávaču pilín.

7. Pílový pás široký 32 mm treba na kolesá umiestniť tak, aby dno zubovej drážky přečnievalo o 3 mm von od čelnej hrany kolesa. Pre pílové pásy široké 38 mm by táto miera mala byť 4-5 mm.8. Zavrite ochranný kryt kolies pílového pásu.

9. Nastavte napnutie pílového pásu. Keď budete dbať na správne parametre napnutia pásu, predĺžite jeho životnosť. Odporúčané hodnoty napnutia nájdte v užívateľskej príručke a závisí od konkrétneho typu píly.Pri pílení nezabudnite, že pracovný čas pílového pásu by vo všeobecnosti nemal presiahnuť 1,5 hodiny. Po skončení práce na píle sa presvedčte, že ste napnutie pásu uvoľnili.

Dodržiavanie vyššie uvedených rád vám pomôže predĺžiť životnosť pílového pásu a taktiež zvýšiť presnosť pílenia.Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO