NOVINKY

Ako postaviť zázračné sane pre Santu Clausa

21. decembra 2022

Ako postaviť zázračné sane pre Santu Clausa

O čo ide: je potrebná spústa tvorivosti, mobilná píla Wood-Mizer, topoľové drevo a trochu kúzel 😊 Gregg Turk pracuje s drevom a má pílu Wood-Mizer. S touto kombináciou bol schopný postaviť  neuveriteľné nové sane pre Santu Clausa.

Gregg Turk používa mobilnú pílu Wood-Mizer na pílenie materiálu pre drevorezby a pre svoju výrobu ušľachtilého nábytku. Keď Gregg odišiel do dôchodku, povedal si, že skúsi nové povolanie. Čo tak byť Santa Clausom? Ale v praxi sa vynoril problém. Keď deti uvideli postavu Santu Clausa, hneď sa začali vypytovať, “Santa, kde máš sane?” Greggovi došlo, že je čas postaviť Santa Clausovi poriadne sane.
S trochou Santových kúzel sa drevo z jedného topoľa zmenilo na Santove sane. Gregg vykonal všetku prácu s drevom sám, kupoval len zvonce na predok, čalúnenie a postroje, no u všetkého sa podieľal na návrhu.
Hoci štýl saní môže vyzerať staromódne, to vozidielko je vybavené najmodernejšou technológiiou, ktorá má uľahčiť Santovi prácu. Disponuje systémom GPS, počítačom, ktorý ukazuje “Veľký zoznam detí” a obrazy vesmíru, spínačom na aktiváciu brzdiacich svoriek, ktoré pomáhajú udržať sane na vrchole strechy, a dokonca aj simuláciou štartu s burácajúcimi reproduktormi a hmlou!Onedlho potom, ako Gregg začal so stavbou, kontaktovali ho dve miestne obce, aby sa ako Santa podieľal na ich vianočných podujatiach. Náhle bol pod tlakom. Do decembra chýbalo len pár mesiacov a Gregg musel dokončiť sane včas. Pracoval na ich stavbe osem až desať hodín denne a po večeroch navrhoval diely, ktoré bude robiť nabudúce. Gregg odhaduje, že popílením 100% potrebného topoľa, ušetril na saniach dlhých 4.3 m, širokých 1.7 m a vysokých 2 m vyše 4,000 dolárov.

Netreba pripomínať, že Gregg bol na konci svojej práce úplne vyčerpaný, ale výsledok stál za to. Keď sane dokončil, sedel Gregg so svojou ženou pred nimi na podlahe dielne v nemom úžase nad majstrovským dielom.Gregg považuje svoje sane za úplný vrchol svojej vyše tridsaťpäťročnej práce s drevom a za nejlepšiu prácu, ktorú kedy urobil. Jeho píla Wood-Mizer mu umožnila pracovať s vysoko kvalitným materiálom, ktoý by nikdy nemohol kúpiť na trhu s drevom a píla mu poskytla možnosť naformátovať si svoj vlastný. Ako Gregg hovorí, “Kombinácia práce s drevom, so Santa Clausom a tým, že mám pílu Wood-Mizer, mi umožnila, že môžem postaviť čokoľvek, čo si môžete predstaviť!”


***

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Vitajte

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

TLAČOVÉ STREDISKO