• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

ČLÁNKY A PRÍBEHY

Zrovnávačka / tvarovačka Wood-Mizer MP360 stojí za vyššími ziskami Highlands Sawmill

29. januára 2020

Zrovnávačka / tvarovačka Wood-Mizer MP360 stojí za vyššími ziskami Highlands Sawmill

Farma Highlands Sawmill leží v jednom z najúrodnejších údolí v blízkosti mesta Harding – na mieste, ktoré je domovom aj veľmi produktívnych lesov oblastí Weza a Singisi v Južnej Afrike.

Túto trojgeneračnú farmu, ktorá sa zaoberá chovom dobytka a ťažbou dreva, vlastní rodina Hoggovcov. Súčasný majiteľ Geoff Hogg rozšíril pôvodnú otcovu plantáž o 740 hektárov, na ktorých dnes produkujú drevo.

Na farme pestujú borovicu a eukalyptus na nábytkové a stavebné drevo, na stĺpiky impregnované chrómovaným arzenátom medi (CCA) pre použitie v poľnohospodárstve a na vlákninu na výrobu papiera.

Šéf píly Gerhard Pretorius hovorí: “Technológia Wood-Mizer poskytla  chrbtovú kosť pre podstatné zvýšenie výkonu a výťažnosti našej píly.”

V rokoch 2016 a 2017 boli úspešne uvedené do prevádzky dve piliarske linky Wood-Mizer.

Linka 1 používa pílu Wood-Mizer LT70 Remote s odoberacím dopravníkom a dopravným stolom k omietačke Wood-Mizer EG300  na výrobu presne píleného stavebného reziva s dĺžkou šesť metrov z kmeňov s priemerom až 950 mm.
Linka 2 je postavená okolo dvojitej zvislej píly Wood-Mizer (TVS) a následnej viac hlavovej píly HR700. Táto linka spracováva malé borovicové kmene s priemerom od 150 do 250 mm a dlhé až 4,8 m na kvalitné nábytkárske rezivo.Progresívne komorové sušiarne používajú na sušenie dreva, kým vybavenie Wood-Mizer na údržbu pílových pásov umožňuje farme Highlands Sawmill vlastnú údržbu pásov na požadovaný štandard.

Uvedenie zrovnávačky/tvarovačky Wood-Mizer MP360 v roku 2018 rozšírilo možnosti píly vykonávať hladkú premenu napíleného dreva na finálne drevené výrobky s vyšším ziskom.

Gerhard Pretorius hovorí: “Vstúpili sme na trh pre zrovnávačku/tvarovačku, čo nám dovoľuje spracovávať napílený materiál na hobľované a tvarované výrobky s vyššou pridanou hodnotou.

“Nikdy sme si nemysleli, že by sme si mohli nejakú zrovnávačku/tvarovačku dovoliť, až kým nám nepredviedli Wood-Mizer MP360.

“Cena stroja a schopnosť štvorstranného hobľovania a tvarovania, ktoré tento stroj ponúka, je úplne mimo všetkého ostatného, čo sa dnes dá na trhu nájsť.

“Teraz môžeme spracovávať napílený materiál na vysoko hodnotné zrovnané a tvarované dosky pri jednom priechode. Týmto sme vylepšili našu cenu na kubický meter o 200%.”

Robustná konštrukcia MP360 umožňuje spracovávať hrubé drevo zo všetkých štyroch strán. V ponuke je při štvorstrannom spracovaní maximálna výška zrovnávania/tvarovania 160 mm a maximální rezná šírka 360 mm. Pri opracovávaní len jednej strany dokonca možno spracovať výšku až 230 mm a šírku 510 mm.

Výkon štyroch motorov rezných nástrojov jednotky je v rozsahu 3 – 5,5 kW, podávacia rýchlosť je  3 -15 m za minútu.Gerhard uzatvára: “Odborné znalosti a zodpovednosť firmy Wood-Mizer voči zákazníkom robí z našej investície ešte omnoho hodnotnejší počin.”

Etienne Nagel

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VITAJTE

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

Tlačové stredisko

OBJEDNAJTE SI NÁŠ INFORMAČNÝ BULLETIN

Newsletter

Ak sa vám tento článok páči, nenechajte si ujsť ďalšie! Budete dostávať mesačne z Wood-Mizer novinky a články do svojej schránky.

Chcem odoberať