• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

ČLÁNKY A PRÍBEHY

29. júla 2018

Zo stromu stôl: Majiteľ píly Wood-Mizer vyrába svoj prvý stôl

Prekrásny kuchynský stôl z bieleho duba a orecha získal vyše 1.500 online hlasov a z Nathana Elliota sa stal  víťaz Ceny verejnosti v súťaži zákazníkov  Wood-Mizer.

Keď Nathan Elliott upevnil dosku svojho stola k podstavcu, mohol konečne uvidieť výsledok svojej tvrdej práce. "Mohol som, ako obvykle, drevo predať iným spracovateľom, a potom by som nevidel výsledok svojho prvého snaženia," hovorí Nathan. To, že vlastní hydraulickú pílu Wood-Mizer, mu umožnilo vlastnoručne vybrať, vyrúbať a popíliť kmene použité na výrobu jeho prvého stola.

Nathanov stôl v rustikálnom štýle charakterizuje horná doska z priečne píleného bieleho duba a tmavé nohy z orecha. "Po hrubom napílení dreva na konečné rozmery som dorábal 90% stolárskej práce len ručnými nástrojmi," hovorí Nathan. "Toto bol môj prvý veľký projekt práce s drevom,” pokračuje. “Vždy som chcel začať vyrábať rustikálne stoly. Tento zvýšil moje sebevedomie a priviedol ma k ďalším plánom.” Nathanov stôl veľmi dobre prijali a získal Cenu verejnosti v súťaži zákazníkov Wood-Mizer v roku 2017 s vyše 1.500 online hlasmi pre jeho výrobok. Nathanovi priatelia vedeli, že vlastní pílu, ale boli prekvapení, keď videli jeho nový výtvor a fascinovalo ich, že dokáže vyrobiť krásny nábytok. Ten stôl značne podporil rentabilitu jeho podnikania a viedol k množstvu požiadavkov na výrobky z dreva, predovšetkým od jeho manželky.

Rastúca popularita rustikálneho štýlu je formou umenia radu pracovníkov s drevom, ktoré sa roky vyvíja, ale postup “Zo stromu stôl” je skutočne ojedinelý. "Každý si môže kúpiť drevo, ale mať znalosti a schopnosť vyrezať drevo z kmeňa na konkrétny predmet, to je niečo, o čom môžem prehlásiť, že sa mi podarilo," uzatvára Nathan.

Autor: Samantha Alexander

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VITAJTE

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

Tlačové stredisko

OBJEDNAJTE SI NÁŠ INFORMAČNÝ BULLETIN

Newsletter

Ak sa vám tento článok páči, nenechajte si ujsť ďalšie! Budete dostávať mesačne z Wood-Mizer novinky a články do svojej schránky.

Chcem odoberať