• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

ČLÁNKY A PRÍBEHY

Výroba kuchynských dosiek na krájanie v Novom Škótsku v Kanade

17. júla 2019

Výroba kuchynských dosiek na krájanie v Novom Škótsku v Kanade

Firma "Larch Wood Canada" na ostrove Cape Breton vyrába kuchynské dosky zo smrekovca. Vďaka prekrásnemu sfarbeniu a kresbe tohto dreva sa Larch Wood špecializuje na krájacie dosky, pretože sú trvanlivé a charakterizuje ich samozacelujúci povrch pri krájaní.

Don Beamish, riaditeľ firmy "Larch Wood Canada", ktorý tieto dosky na krájanie navrhol a uviedol na trh v roku 2005, vo video rozhovore rozpovie, z ktorých krokov pozostáva výroba týchto dosiek.

Najprv sú kmene smrekovca popílené na píle Wood-Mizer LT40. Potom sa drevo starostlivo poukladá a uloží do sušiarne. Vysušené drevo ide na následnú pílu, kde sa napíli na rozmanité dĺžky. Odtiaľ ide na zrovnávačku a tu sa hobľuje na štyri rôzne rozmery. Ďalším krokom je rozrezávacia píla, ktorá píli materiál na požadovanú veľkosť finálneho výrobku. Ale to by nebolo dostatočne presné, a tak ide drevo do tvarovačky, ktorá zabezpečuje veľmi presný rozmer.

Potom sa pokračuje do sťahovacieho turniketu pre prvé lepenie. "Chlapci, čo to robia, sa pozerajú na koniec každej laty, aby určili vzor kresby, ktorý se objaví na konečnom povrchu krájacej dosky. Oni skladajú tú báječnú zmes kresieb", hovorí Don Beamish.  

Akonáhle je lepenie hotové, kusy sa pošlú do zrovnávačky, ktorá odstráni lepidlo a dokonale povrch začistí. Odtiaľ putujú k stolovej píle, aby sa rozrezali na dvojpalcové laty. Tieto kusy postupujú k druhému lepeniu, aby sa získal konečný povrch zloženej kresby krájacích dosiek. Potom musia prejsť jemnou hrúbkovacou brúskou a konečným zabrúsením a zaoblením hrán. V poslednom kroku sa nanesú tri vrstvy (dve vrstvy minerálneho oleja a jedna vrstva vosku) a končí to zabalením na prepravu k zákazníkom.

“Keď si kúpite krájaciu dosku od nás, asi budete dúfať, že získate niečo, čo bude radosť používať, čo sa stane ústredným bodom vašej kuchyne a čo budete môcť neskôr odovzdať svojim deťom,” hovorí Don Beamish, riaditeľ firmy "Larch Wood Canada".


Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VITAJTE

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

Tlačové stredisko

OBJEDNAJTE SI NÁŠ INFORMAČNÝ BULLETIN

Newsletter

Ak sa vám tento článok páči, nenechajte si ujsť ďalšie! Budete dostávať mesačne z Wood-Mizer novinky a články do svojej schránky.

Chcem odoberať