• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

ČLÁNKY A PRÍBEHY

Vďaka solárnej sušiarni je drevo ochránené pred poškodením hmyzom a vlhkom

2. januára 2019

Vďaka solárnej sušiarni je drevo ochránené pred poškodením hmyzom a vlhkom

Farmára Nathan Browna už otravovali chrobáci ničiaci drevo, ktoré skladoval vonku, aby na vzduchu preschlo, takže sa rozhodol postaviť si solárnu sušiareň…

"Solárna sušiareň tie malé otravy vykúri a vypudí z môjho dreva," hovorí Nathan. Návrh sušiarne pochádzal z kolekcie voľne dostupných plánov z Virginia Tech University. No umiestniť solárnu sušiareň na kolesá a použiť renovovaný prepravník mobilného domu bol Nathanov vlastný nápad. “Chcel som, aby bola sušiareň mobilná, aby som ju mohol prevážať po farme a na iné piliarske lokality,” hovorí.

Aby uskutočnil projekt, napílil Nathan pomocou píly Wood-Mizer LT15 s pílovým pásom DoubleHARD 1,3 m3 dreva. Kombinácia dreva z topoľa, červeného duba a borovice poskytla sušiarni úžasný estetický vzhľad. Nathan nielenže ušetril asi 2.500 dolárov tým, že si sušiareň vyrobil sám, ale ušetrí peniaze aj v budúcnosti, keď bude svoje drevo sušiť priamo na mieste. “Pustil som sa do tohto projektu, aby som dosiahol vyššiu kvalitu a spracovával s mojou pílou LT15 hodnotné drevo čo najlepšie,” dodáva Nathan. Ako piliar veľmi dobre vie, že keď je rezivo správne usušené, jeho cena rastie.

“Každý kto tú sušiareň uzrie, hovorí, ako krásne vyzerá,” pokračuje Nathan. “Ta krása by nebola možná bez mojej LT15! Teraz, keď je hotová, som pripravený začať píliť a plniť svoju sušiareň drevom.”

Samantha AlexanderName:
Email:
Subject:
Message:
x

VITAJTE

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

Tlačové stredisko

OBJEDNAJTE SI NÁŠ INFORMAČNÝ BULLETIN

Newsletter

Ak sa vám tento článok páči, nenechajte si ujsť ďalšie! Budete dostávať mesačne z Wood-Mizer novinky a články do svojej schránky.

Chcem odoberať