• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

ČLÁNKY A PRÍBEHY

Thajská paletová firma zvýšila jedinou rozmietacou pílou Wood-Mizer produktivitu až dvojnásobne

26. februára 2020

Thajská paletová firma zvýšila jedinou rozmietacou pílou Wood-Mizer produktivitu až dvojnásobne

V modernej továrni na palety nahradili dve zvislé pásové píly jednou rozmietacou pílou Wood-Mizer a zdvojnásobili svoju reznú produktivitu.

“Máme zákazníkov z celého sveta, ktorí k nám prichádzajú so svojimi potrebami a my navrhujeme palety podľa týchto presných špecifikácií,” hovorí Pichit Chiamcharoen, riaditeľ Pallet Maker Group Co. “Už sme vyrábali stovky nejrôznejších variánt, aby sme uspokojili požiadavky našich zákazníkov.

“Vaša továreň je obrazom toho, ako podnikáte. Keď prídete do mojej továrne, uvidíte čistú, nízko energetickú prevádzku a vysoko kvalitné stroje či moderné technológie.”Jednou z konkrétnych oblastí zvýšenia efektívnosti bolo prvotné spracovanie dreva. V roku 2018 nahradili svoje dve zvislé pásové píly jednou rozmietacou pílou Wood-Mizer HR500 so štyrmi hlavami.

“Problém so zvislými pásovými pílami bol ten, že ich produktivita nebola najlepšia,” hovorí Pichit. “Každá zvislá pásová píla potrebovala pri výrobe jednej dosky hneď dvoch pracovníkov.
“Ale po inštalácii novej píly Wood-Mizer vyrábame pri jedinom priechode 4 dosky. Produktivita je dvojnásobná, ale naša spotreba energie ostala rovnaká. A výsledkom je, že návratnosť investície je u HR500 skutočne veľmi rýchla.”

Čo sa týka nových pílových pásov Wood-Mizer s tenkou reznou škárou, Pichit hovorí: “Pílové pásy Wood-Mizer poskytujú lepšiu kvalitu povrchu ako štvorpalcové a dvojpalcové pásy zvislých pásových píl.”

Táto firma je dobrý príklad, ako dopredu uvažujúci výrobcovia paliet v Thajsku dokážu robiť múdre rozhodnutia, aby zvýšili produktivitu a súčasne zlepšili svoju konkurencieschopnosť na globálnom trhu.


Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VITAJTE

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

Tlačové stredisko

OBJEDNAJTE SI NÁŠ INFORMAČNÝ BULLETIN

Newsletter

Ak sa vám tento článok páči, nenechajte si ujsť ďalšie! Budete dostávať mesačne z Wood-Mizer novinky a články do svojej schránky.

Chcem odoberať