• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

ČLÁNKY A PRÍBEHY

Tesárska dielňa sa špecializuje na stavbu drevených lávok pre peších a značiek pre turistické chodníky

12. februára 2020

Tesárska dielňa sa špecializuje na stavbu drevených lávok pre peších a značiek pre turistické chodníky

Brampton Woodworks je anglická tesárska dielňa, ktorá sa špecializuje na stavbu drevených lávok a značky pri chodníkoch. Firma pracovala na zaujímavých projektoch, napríklad na ceste pozdĺž Hadriánovho valu, dlhej 84 míľ od pobrežia k pobrežiu, ktorá sleduje slávny múr vybudovaný Rimanmi za vlády cisára Hadriána v rokoch 122-128 a ktorá sa na svojej ceste vinie rímskymi osadami a pevnosťami.Dielňa Brampton Woodworks dodávala aj značky a mostíky pre Cumbria Coastal Way, 185 míľ dlhý chodník, ktorý vedie okolo červených pieskovcových útesov. Vďaka nespočetným dreveným značkám a lávkam môžu putujúci skúmať idylický anglický vidiek.

Nedávno sa počet objednávok od miestnych úradov zvýšil a firma potrebovala kúpiť novú pílu, ktorá by zvýšila kapacitu a podporila produktivitu. Po dôkladnom prieskume sa zhodli na novej píle Wood-Mizer LX450. “Zistili sme, že LX450 nám ponúka väčšiu kapacitu, môžeme na ňu klásť objemnejšie kmene,” hovorí Robert Jeffrey, majiteľ Brampton Woodworks.Výroba LX450 bola spustená v roku 2017, ponúka širšiu reznú kapacitu ako tradičné píly s úzkym pílovým pásom a dvoma vodiacimi koľajami. LX450 píli kmene s priemerom až 91,5 cm. Je tiež vybavená tuhým rámom xFRAME, ktorý sa pohybuje na dvoch oceľových tyčiach a nesie robustnú reznú hlavu.

“Páči sa nám myšlienka dvojitej vodiacej koľaje, máme radi stabilitu hlavy,” hovorí Robert.

Robert poznamenáva, že od zavedenia píly LX450 ich výrobné náklady poklesli.  “Menej musíme pílové pásy ostriť a nastavovať. Náklady na nákup pílových pásov sa nelíšia od predchádzajúcich, ale myslím, že v skutočnosti vydržia dlhšie, čiže je to podobnéjako u predošlej píly či dokonca lacnejšie,” mieni Robert.

Píla LX450 zlepšuje aj ich výťažnosť dreva.“Obvykle sme pridávali päť až šesť milimetrov, aby sme mali istotu, že na hobľovačke môžeme odobrať dva až tri milimetre a skončiť na konečnom rozmere. Teraz pridávame len dva milimetre a na hobľovačke ubereme jeden milimeter. Takže sme zredukovali oboje  –  čas i odpad.”

Robertova obľúbená vlastnosť LX450, ktorú využíva, je elektronické pracovné nastavenie. “Pokúšame sa maximálne využiť kmeň po všetkých stránkach, získať z neho každý kúsok. Pracovné nastavenie mi umožňuje neustále meniť rezné programy a meniť, čo chcem z kmeňa získať.”

Robert sa teší na ešte väčšie rozširovanie podnikania s jeho novou výbavou. Horlivo odporúča pílu LX450 aj iným. “Ak spracovávate objemné kmene, nemôžete sa zmýliť,” hovorí.Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VITAJTE

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

Tlačové stredisko

OBJEDNAJTE SI NÁŠ INFORMAČNÝ BULLETIN

Newsletter

Ak sa vám tento článok páči, nenechajte si ujsť ďalšie! Budete dostávať mesačne z Wood-Mizer novinky a články do svojej schránky.

Chcem odoberať