• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

ČLÁNKY A PRÍBEHY

Pridajte k vašej píle tvarovačku/zrovnávačku a získate prístup k väčšiemu trhu

16. januára 2019

Pridajte k vašej píle tvarovačku/zrovnávačku a získate prístup k väčšiemu trhu

Od pílenia kmeňov po tvarované drevené dielce a výrobu hotového podlahového materiálu – istý Škót to všetko dokáže so zariadením Wood-Mizer.

Neďaleko škótskeho Edinburghu, Sandy Crook, ktorý sa naplno venoval podnikaniu v starostlivosti o stromy, odišiel do penzie, aby trávil viac času tým, čo mu skutočne prináša potešenie – spracovaním dreva na hotové výrobky. S kompletne vybavenými pílami Wood-Mizer a novou tvarovačkou/zrovnávačkou MP360 si zvládne urobiť čokoľvek sám .

Sandy v Škótsku 17 rokov úspešne podnikal v arboristike. Teraz svoju kariéru v starostlivosti o stromy ukončil a pustil sa do stavby vlastného domu v objatí zelených kopcov západne od Edinburghu.

"Používal som množstvo zariadení – lesné mulčovače, štiepkovače, brúsky na pne… ale po dosiahnutí určitého veku ma začala otravovať tá byrokratická 'papierová práca' okolo," usmieva sa Sandy pri spomienkach na svoju kariéru v arboristike. "Bolo toho moc a už mi to neprinášalo radosť. A tak som množstvo svojich zariadení predal a namiesto toho nakúpil píly, aby som sa zameral na to, čo ma teší."

Sandy má mobilnú pílu LT40 a pílu WM1000 na pílenie objemných kmeňov.

"WM1000 mám na porez objemnej guľatiny, z ktorej vyrábam stolové dosky a nábytok," hovorí Sandy. "A mám LT40, ktorá je mobilná, aby som bol schopný ísť kamkoľvek píliť na zákazku."

"Celkom nedávno som kúpil tvarovačku/zrovnávačku MP360 od Wood-Mizer,” pokračuje Sandy. MP360 zrovnáva a tvaruje všetky štyri strany naraz – nevyhnutný krok pri výrobe hotových drevených dielcov z nahrubo popílených kusov. Táto schopnosť zrovnávať a tvarovať drevo predtým v Sandyho dielni chýbala.

"Začal som vyrábať stoly a mal som zákazníkov, ktorí hľadali prevedenie spojov na pero a drážku a podobne. Poohliadal som sa navôkol, hľadal na internete a stroj MP360 poskytoval všetko, čo som potreboval."

Jedna z hlavných vecí, ktoré Sandyho k MP360 priťahovali, bolo jednoduché použitie a flexibilita, s akou zvláda najrôznejšie spôsoby profilovania vo veľkom či malom množstve.

"Nechcel som tráviť pol dňa nastavovaním stroja kvôli polhodine vlastnej práce," hovorí Sandy. "S MP360 môžem tvarovať veľký kus v priebehu minúty, a potom urobiť drážku a pero. Výmena niekoľkých nožov je desať minútová záležitosť. Jednoduchá obsluha a kompaktnosť robí z tohto zariadenia užívateľsky veľmi priateľský stroj."

Teraz môže so svojou tvarovačkou/zrovnávačkou v dielni zvládnuť akýkoľvek zákaznícky projekt, ktorý sa pred ním objaví.

"Zákazníci prídu na dvor a vyberú si kmeň," líči Sandy. Osobne som tie kmene vyťažil, takže poznám históriu každého z nich. Naložím ho na WM1000 a popílim na hranoly. Následne ich pílim na LT40 a napokon ich nechám prejsť cez tvarovačku/zrovnávačku podľa konkrétneho zadania od zákazníka. Vďaka tomu, že mám všetko v dome, mi MP360 pomáha osloviť omnoho väčší trh. Rúbem stromy a vyrábam hotový výrobok."

"Pustil som sa aj do stavby svojho domu, takže môžem pracovať podľa vlastného návrhu," hovorí Sandy. "Všetko bude z dreva – stoly, sokle, zábradlia, schodište. Mám spústu brestu, takže pravdepodobne  bude aj brestová podlaha. Môj dom bude absolútne jedinečný."
Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VITAJTE

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

Tlačové stredisko

OBJEDNAJTE SI NÁŠ INFORMAČNÝ BULLETIN

Newsletter

Ak sa vám tento článok páči, nenechajte si ujsť ďalšie! Budete dostávať mesačne z Wood-Mizer novinky a články do svojej schránky.

Chcem odoberať