• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

ČLÁNKY A PRÍBEHY

14. februára 2018

"Píla LX450 prekonala všetky moje očakávania"

Výrobca paletových prírezov v Južnej Afrike sa podelil o svoje skúsenosti s novou pílou Wood-Mizer LX450 s dvoma vodiacimi nosníkmi.

Firma Mitrek Sawmill sa nachádza v meste White River v Juhoafrickej republike. Vyrába hlavne prírezy pre výrobcov paliet. Majiteľ píly Peet Groenewald začal svoju piliarsku kariéru v roku 1997 s pílou Wood-Mizer LT20. Neskôr pridal dve píly Wood-Mizer LT40, píly pre následný porez a omietačky, aby produkciu dreva rozšíril. V roku 2017 sa rozhodol nahradiť jednu z píl LT40 pílou Wood-Mizer LX450 s dvoma vodiacimi nosníkmi, ktorá bola nedávno uvedená na trh.

Proces pílenia dreva

Spoločnosť Mitrek Sawmill píli kmene stromov Eucalyptus Grandis s priemermi od 150 do 800 mm. Je to tvrdé drevo, ktoré sa v Južnej Afrike široko pestuje na celulózu a porez kmeňov. S priemernou mernou hmotnosťou 640 kg/m3 sa toto drevo obtiažne píli kvôli svojej štruktúre a vnútornému pnutiu.

Pretože Peet zariadeniam Wood-Mizer verí a spolieha sa na ne, rozhodol sa zabudovať novú LX450 do existujúceho výrobného procesu, aby zvýšil celkovú výrobnú kapacitu.

“Spoločnosť Wood-Mizer, jej servis a zariadenia poznám veľmi dobre a založil som svoje plány a prognózy toho, čo by mohla LX450 ponúknuť, na mojich predošlých skúsenostiach so značkou Wood-Mizer. V skutočnosti  LX450 prekonala všetky moje očakávania. Je to tá najlepšia vec, čo som od Wood-Mizer získal,” hovorí Peet. “Musím znova zvážiť, čo podniknem. Zvýšená kapacita, ktorú mi LX450 poskytla, ma primäla úplne zmeniť dlhodobé plány, ktoré som s pílou mal.”

“Môj mesačný obrat sa zvýšil o 25%. Objem napíleného dreva sa za mesiac zvýšil o 30%.”

Wood-Mizer je v súčasnosti jediný výrobca píl, ktorý ponúka výber medzi konštrukciou buď s jedným alebo dvoma vodiacimi nosníkmi (monorail alebo twin rail).

“Je to úžasne dobrý stroj. Neviem ako robí to, čo robí, proste to robí,” uzavtvára Peet Groenewald.

Technické parametre píly LX450 s dvoma vodiacimi nosníkmi sú na tejto stránke.
Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VITAJTE

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

Tlačové stredisko

OBJEDNAJTE SI NÁŠ INFORMAČNÝ BULLETIN

Newsletter

Ak sa vám tento článok páči, nenechajte si ujsť ďalšie! Budete dostávať mesačne z Wood-Mizer novinky a články do svojej schránky.

Chcem odoberať