• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

ČLÁNKY A PRÍBEHY

Nová piliarska firma v Thajsku kladie dôraz na návratnosť investície

21. októbra 2020

Nová piliarska firma v Thajsku kladie dôraz na návratnosť investície

Továreň na biomasu PSW Parawood v thajskom meste Amphoe Phon Phisai rozšírila svoje podnikanie o piliarstvo. Majiteľ si uvedomil, že spracovaním vysoko kvalitných eukalyptov a kaučukovníkového dreva na píle na výrobu paliet a nábytku môže produkovať aj odpad, ktorý by sa mohol použiť ako biomasa. Keď získa kvalitnejšie a väčšie kmene pre pílu, bude schopný svoje podnikanie rozšíriť a otvoriť nové ziskové príležitosti.

Potom, čo sa porozhliadal po rôzných možnostiach, ako získať pílu, majiteľ firmy PSW Parawood, pán Achawee Pong-uan, usúdil, že tradičné zvislé píly a iné miestne dostupné stroje by neposkytli efektivitu, výťažnosť a kvalitu, ktorú chcel vo svojom novom podniku dosiahnuť.

Namiesto toho nainštaloval sadu strojov Wood-Mizer – linku inteligentného spracovania kmeňov (Smart Log Processing) SLP1 a píly LT15 a LT20, ako aj zariadenia na údržbu pílových pásov.“S pílami Wood-Mizer je kvalita povrchu reziva a hrúbková tolerancia omnoho lepšia ako u iných píl v našej oblasti. Píly Wood-Mizer sú pre piliarov v Thajsku dobré riešenie, pretože zlepšujú výťažnosť, kapacitu a znižujú počet pracovníkov potrebných na obsluhu strojov.”

Pán Achawee Pong-uan zvolil linku inteligentného spracovania kmeňov (SLP1), aby znížil počet požadovaných pracovníkov, a pritom získal väčšiu výťažnosť zo svojich vysoko kvalitných kmeňov pomocou tenších pílových pásov. Za púhe dve minúty je kmeň kompletne popílený na hotové rezivo pripravené do sušiarne. Na obsluhu linky SLP stačí päť pracovníkov a jeden ďalší, ktorý čas od času nakladá kmene na plošinu.

Pán Achawee Pong-uan je presvedčený, že návratnosť investície do strojov Wood-Mizer rýchlo nahradí vstupné náklady, a teda bude zisková a dlhodobo úspešná.

Píly LT15 a LT20 sa používajú na spracovanie väčších kmeňov, ktoré se nehodia  na spracovanie na linke SLP. LT20 je vybavená počítačovým Pracovným nastavením (setworks) a hydraulickou manipuláciou s kmeňom, aby sa minimalizovala ľudská práca, kým LT15 pri pílení kmeňov obsluhujú manuálne.

Podnik PSW Parawood je dobrý príklad toho, ako mnoho môžu firmy v Thajsku, ktoré uvažujú o budúcnosti, vykonať pre zlepšenie podmienok na pílach v krajine. Moderné píly poskytujú lepšiu návratnosť investície ako tradičné stroje, pričom poskytujú lepšiu kvalitu reziva, vyššiu výťažnosť, vyžadujú menej technickej údržby, nižšiu spotrebu energie a menší počet zamestnancov.
Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VITAJTE

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

Tlačové stredisko

OBJEDNAJTE SI NÁŠ INFORMAČNÝ BULLETIN

Newsletter

Ak sa vám tento článok páči, nenechajte si ujsť ďalšie! Budete dostávať mesačne z Wood-Mizer novinky a články do svojej schránky.

Chcem odoberať