• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

ČLÁNKY A PRÍBEHY

Nemyslite na rýchle peniaze – myslite na výrobok najvyššej kvality

11. apríla 2018

Nemyslite na rýchle peniaze – myslite na výrobok najvyššej kvality

Pokračujeme v zoznamovaní s video seriálom Swedish Homestead, ktorý rozpráva o modernom farmárskom živote. Helmut Fuchs, zakladateľ švédskej usadlosti, sa s vami podelí o to, ako tvrdá práca urobila z jeho píly LT40 rentabilnú investíciu.

Helmut a jeho žena Susanne vyrástli v Nemecku, no neskôr sa presťahovali do Švédska a kúpili tam farmu. Ich syn Simeon robí so svojím otcom rozhovor o farmárskom živote a o tom, ako kúpa píly LT40 pred pätnástimi rokmi zmenila rozvoj ich usadlosti.

“Pracujem radšej rukami ako sedieť  na stoličke, takže naše životy sa úplne zmenili, keď sme opustili sedavé zamestnanie v Nemecku, aby sme sa presťahovali na farmu,” spomína Helmut. Raz sa Helmut prechádzal v Nemecku so svojím synom v lese a tam po prvýkrát uvidel pílu Wood-Mizer. “Bola to láska na prvý pohľad,” smeje sa Helmut. “Hneď som si pomyslel: To je ono. Čoskoro potom som nadviazal kontakt s miestnym zastúpením Wood-Mizer.”

Po kúpe píly napílil Helmut počas 5 000 hodín množstvo cenného dreva pre vlastnú farmu aj pre zákazníkov. Niektorí zákazníci potrebovali popíliť i niekoľko sto kmeňov naraz. S výkonným dieselovým motorom môže Helmut píliť kdekoľvek.

Helmut sa tiež delí o vždy platnú múdrosť o piliarskom podnikaní. “Nejdôležitejšia vec v podnikateľskej činnosti je pamätať na to, že nejde o to snažiť sa rýchlo zarobiť peniaze, ale produkovať najvyššiu kvalitu,” hovorí.  “Vždy prichádzam pracovať pre zákazníka, ale kým prácu dokončím, je to môj priateľ.” Helmut vďaka svojej poctivosti napokon mohol prestať s inzerciou a reklamou, pretože už má vyše 100 stálych zákazníkov.

“Pre mobilné piliarstvo by som Wood-Mizer LT40 kúpil kedykoľvek znova,” uzatvára Helmut. Švédska usadlosť popravde profituje tak z tvrdo pracujúceho farmára, ako aj z jeho vytrvalej píly.

Zverejnené so súhlasom Swedish Homestead.

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VITAJTE

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

Tlačové stredisko

OBJEDNAJTE SI NÁŠ INFORMAČNÝ BULLETIN

Newsletter

Ak sa vám tento článok páči, nenechajte si ujsť ďalšie! Budete dostávať mesačne z Wood-Mizer novinky a články do svojej schránky.

Chcem odoberať