• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

ČLÁNKY A PRÍBEHY

Než kúpite pílu, pozrite sa na toto

22. augusta 2018

Než kúpite pílu, pozrite sa na toto

Simeon Fuchs predvádza, ako píla Wood-Mizer LT40 napíli kmeň od začiatku do konca.

Simeon a jeho otec sú skúsení odborníci, ktorí vedia, ako narábať s ich pätnásť ročnou pílou LT40 Hydraulic. “Chceme ukázať, ako popíliť kmeň na pásovej píle od začiatku do konca a dať vám pre to cit,” hovorí Simeon. S kmeňom predvádza Simeonov otec svoje najlepšie technické finty, ako napíliť drevo.

Hydraulickými nakladacími ramenami dvíha Helmut kmeň na lôžko píly. Potom polohuje kmeň hydraulickým obracačom a hydraulickým upínaním zaistí kmeň na mieste. Presne odmeria, kde chce, aby pílový pás rezal, spustí pás do chodu a pohybuje reznou hlavou vpred od ovládacieho panelu. Sprevádza reznú hlavu, ako pílový pás prechádza drevom a robí čistý čerstvý rez.

Simeon odoberie kus reziva a pridá ho na kopu, kým Helmut začína druhý rez. Piliny sa hromadia na zemi, ale ak je treba, možno pripojiť systém odsávania pilín. Obracaním kmeňa pomocou hydrauliky vykoná Helmut niekoľko ďalších rezov, až sa vytvorí štvorstranný hranol. Helmut vie pracovať rýchlo a efektívne, lebo sa nemusí zaoberať manuálnym nakladaním či obracaním kmeňov.

Z hranolu je schopný urobiť asi štyri dosky. Po napílení dosiek berie Helmut predtým napílené rezivo a omietne svojou pílou jeho okraje. Umiestni na pílu tri dosky a píli ich všetky naraz, omietne ich tak, aby boli čisté a mali rovnaké rozmery.Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VITAJTE

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

Tlačové stredisko

OBJEDNAJTE SI NÁŠ INFORMAČNÝ BULLETIN

Newsletter

Ak sa vám tento článok páči, nenechajte si ujsť ďalšie! Budete dostávať mesačne z Wood-Mizer novinky a články do svojej schránky.

Chcem odoberať