• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

ČLÁNKY A PRÍBEHY

Mobilná píla pomáha šetriť peniaze zákazníkov za dopravu guľatiny

10. februára 2021

Mobilná píla pomáha šetriť peniaze zákazníkov za dopravu guľatiny

“Už nepotrebujeme traktor na odťahovanie kmeňov z lesa alebo nákladné auto na dopravu hotových dosiek k zákazníkovi,” hovoria bratia Geronazzovci, mobilní piliari z Talianska.

Mestečko Valdobbiadene, učupené v podhorí talianskych Álp, je domov bratov Sergia a Bruna Geronazzovcov. Objavili jedinečnú podnikateľskú príležitosť: Prevádzkujú mobilnú pílu, aby pomohli tým, ktorí potrebujú napíliť drevo v nedostupných horských oblastiach.“Narodili sme sa a vyrástli uprostred kmeňov, fošní a hromady pilín,” hovorí hrdo Bruno, keď spomína na vervu svojho otca založiť rodinnú piliarsku firmu. Ale zároveň pripúšťa, že je to “práca, ktorá pomaly mizne”. Nablízku sú len veľké píly. Rodinné farmy, malé stolárske dielne a jednotlivci, ktorí kedysi pracovali s miestnym drevom, v súčasnosti nie sú schopní využívať to, čo predtým, pretože nemajú k píle prístup. “Z toho sa zrodil náš nápad,” hovorí Bruno. “Domáce piliarske podnikanie.”Sen bratov Geronazzovcov sa splnil kúpou hydraulickej mobilnej píly Wood-Mizer LT40 so vznetovým motorom. "Všimli sme si ju na výstave a hneď sa do nej zamilovali,” vysvetľuje Sergio. "Vďaka tejto píle môžeme ísť priamo na miesto, kde boli kmene vyťažené a tam pracovať: Prídeme s LT40, za pár minút zahrejeme motor a začneme píliť.”“Takto,” pokračuje Sergio, “vylúčime problém s dopravou a pomáhame našim zákazníkom ušetriť. Už nepotrebujeme traktor na odťahovanie kmeňov z lesa alebo nákladné auto na dopravu hotových dosiek do bydliska zákazníka.”


LT40 má dve prednosti, ktoré bratia Geronazzovci využívajú na precízne pílenie. Prvá je elektronické pracovné nastavenie (Setworks), ktoré užívateľovi umožňuje nastaviť presné rozmery dosiek bez nutnosti kontrolovať každú dosku cez odmernú stupnicu.“S pracovným nastavením Setworks od Wood-Mizer dokážeme byť veľmi presní,” hovorí Bruno. “Pílime aj lamely, materiál hrubý 7 mm. Takže môžete píliť dosku, vrátiť hlavu spät a keď ste pripravení na ďalší rez, už máte odmerené. Je to veľmi jednoduché a rýchle.”

Po druhé, Bruno a Sergio používajú špecifické pílové pásy Wood-Mizer podľa druhu píleného dreva. “Wood-Mizer vyrába svoje vlastné pílové pásy,” hovorí Sergio. "Existujú pre každý druh dreva, od tvrdších až po mäkšie a vláknitejšie dreviny. Môžeme sa spoľahnúť, že po týchto pásoch ostane vždy ten najlepší rez.”

Univerzálny charakter píly LT40 umožnil bratom Geronazzovcom vybudovať aj rentabilné vzťahy s ostatnými miestnymi podnikateľmi v drevárskom odvetví, obzvlášť s tými, ktorí získavajú stavebné materiály zo starých domov a znova ich uvádzajú do života.

“Pred rokom,” spomína Sergio, “sme vďaka LT40 spolupracovali na regenerácii prekrásnych starých drevených trámov z farmy Val Venosta. Starostlivo sme ich na mieste orezali a iná firma ich ďalej spracovala. Drevo se odvtedy použilo na krásne podlahy, nábytok a čarovnú horskú chatu.”

Autor: Martina Valentini, Taliansko


Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VITAJTE

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

Tlačové stredisko

OBJEDNAJTE SI NÁŠ INFORMAČNÝ BULLETIN

Newsletter

Ak sa vám tento článok páči, nenechajte si ujsť ďalšie! Budete dostávať mesačne z Wood-Mizer novinky a články do svojej schránky.

Chcem odoberať