• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

ČLÁNKY A PRÍBEHY

Malajská firma prešla na rýchlejšiu a produktívnejšiu pílu s tenkou reznou škárou

20. septembra 2019

Malajská firma prešla na rýchlejšiu a produktívnejšiu pílu s tenkou reznou škárou

Táto rodinná píla v Terenggane v  Malajzii je príkladom,  že aj malé firmy môžu  ťažiť z výhod modernej a efektívnej piliarskej technológie.

V roku 2014 kúpil Jazlan pílu LT70 Remote od spoločnosti Wood-Mizer. “Inštaloval som pílu Wood-Mizer, aby som modernizoval svoju firmu a využíval moderné spôsoby ako píliť drevo,” hovorí Jazlan.

“Lôžko LT70 je plne hydraulické a ľahko ovládateľné jedným operátorom z ovládacej stanice,” pokračuje. “Operátor stojí na ovládacej stanici a riadi odtiaľ pílenie, pohyb napílených dosiek automaticky k odoberaciemu dopravníku a ďalej k omietačke. Prevádzku píly a omietačky zaisťuje trojčlenná obsluha a sme schopní vyrábať rezivo vo veľmi dobrej kvalite.”

Jazlan je schopný píliť pílou ľubovoľné drevo s použitím vhodných pílových pásov Wood-Mizer navrhnutých pre rôzne druhy dreva s rôznou tvrdosťou.  

“Teraz pílime kmene damar hitam [žlté meranti, latinsky Shorea faguetiana], to je stredne tvrdé drevo,” hovorí Jazlan ukazujúc na kmeň, ktorý počas našej návštevy práve píli. “Tento kmeň má v priemere asi 750 mm.”  

Akonáhle napílené dosky opustia pílu LT70, prepravujú sa dopravníkom a prepravným stolom k omietačke s dvoma pílovými kotúčmi Wood-Mizer EG300, kde možno na presný rozmer omietnuť hrany v závislosti na šírke materiálu a konečných Jazlanových požiadavkách. S elektronickým Pracovním nastavením (Setworks) omietačky je podľa požadaviek jednoduché meniť konečné rozmery.  Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VITAJTE

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

Tlačové stredisko

OBJEDNAJTE SI NÁŠ INFORMAČNÝ BULLETIN

Newsletter

Ak sa vám tento článok páči, nenechajte si ujsť ďalšie! Budete dostávať mesačne z Wood-Mizer novinky a články do svojej schránky.

Chcem odoberať