• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

ČLÁNKY A PRÍBEHY

Dve píly WM4000 nahradia štyri LT40 a výrazne zvýšia produkciu

27. marca 2019

Dve píly WM4000 nahradia štyri LT40 a výrazne zvýšia produkciu

Český výrobca reziva popisuje 20-ročný rast firmy postupným pridávaním po jednej píle LT40, kým nepresedlal na priemyslové píly Wood-Mizer.

“Pred 20. rokmi sme kúpili našu prvú pílu - Wood-Mizer LT40,” spomína Miroslav Čekal z Českej republiky. “Postupne sme počas nasledujúcich rokov kupovali ďalšie, až sme napokon prevádzkovali šesť píl LT40.”

Miroslavova firma je výborný príklad toho, ako môže píla neustále rásť, podľa potreby investovať a zvyšovať výrobnú kapacitu bez prílišného jednorazového rizika. Napriek tomu, že vo firme bolo v prevádzke už šesť píl, Miroslav nakoniec zistil, že aj tak potrebuje zvýšiť produktivitu. A tak sa rozhodol presedlať na pílu Wood-Mizer WM4000.

“Tá nahradila dve LT40 a efektivita se zvýšila,” hovorí Miroslav.

Dokonca po zavedení novej priemyslovej píly pokračoval rast objednávok, a tak nedávno pocítil potrebu pridať ďalšiu pílu WM4000, aby sa ešte viac zvýšila produktivita.

“Pílime prevažne kmene duba a topoľa. Vyrábame dosky z topoľa pre výrobcov rakiev a nejaké dubové rezivo pre stavebníctvo, hlavne na export a tento trh rýchlo rastie,” poznamenáva Miroslav.

“Chceli sme kúpiť ďalšiu pílu WM4000, ale problém bol v tom, že naša výrobná hala bola postavená tak, že nebolo možné nainštalovať typickú konfiguráciu WM4000. Potrebovali sme stroj s úplne opačným tokom dreva,” pokračuje pán Čekal.
Miroslav se obrátil na zástupcu Wood-Mizer v Českej republike, či by sa našiel spôsob, ako by firma Wood-Mizer mohla zariadenie tejto výzve prispôsobiť prostredníctvom nejakého zákazníckeho riešenia. “Už odvtedy ako prevádzkujeme našu prvú pílu LT40 sme nezískali len skvelý stroj, ale aj najlepší servis. V zastúpení Wood-Mizer boli vždy k dispozícii poradiť nám telefonicky alebo nás osobne navštíviť kvôli zaškoleniu alebo poradenstvu. Takže som si bol istý, že sa na nich môžem s týmto problémom obrátiť,” hovorí.

A nesklamal sa. Inžinieri Wood-Mizer popracovali na tom, ako vyriešiť priestor a otázky toku materiálu v Miroslavovej budove a vytvorili pílu ušitú na jeho potreby. “Wood-Mizer prispôsobil pílu WM4000, aby vyhovovala našim požiadavkám, takže bola skonštruovaná s obrátenou manipuláciou s kmeňom špeciálne pre nás.” Spolu s WM4000 objednal Miroslav omietačku EG300 pre ďalšie zvýšenie kapacity výrobnej linky.

Tieto zmeny priniesli vyššiu úroveň výroby, než v akú Miroslav dúfal. “Teraz vyrábame mesačne 1500 kubíkov reziva,” hovorí pán Čekal. “Každá z dvoch píl WM4000 napíli 500 kubíkov a ďalších 500 kubíkov vyrobia dve píly LT40, ktoré sú stále v prevádzke.”

Prechod na priemyslové píly priniesol aj podstatné úspory na pracovných silách, nákladoch na pílové pásy a nižšie náklady na údržbu. “Vďaka dvom WM4000 klesol počet zamestnancov v piliarskom oddelení z 10 na šesť. A máme teraz menšiu spotrebu pílových pásov, menšiu spotrebu náhradných dielov a menej odpadu. Naša spotreba energie zostala takmer rovnaká,” vypočítava Miroslav.

Miroslav Čekal je veľmi spokojný s týmito prínosmi pre firmu a dokonca teraz premýšľa o ďalších strojoch, ktoré by mohol pridať, aby si udržal trh. “Naše stroje vždy pracujú 10 hodín denne a nie je pre ne problém pracovať dlhšie, ale proste nechceme pracovať 16 hodín denne!” Je ale presvedčený, že dalším vylepšením strojového parku bude zasa stroj z rastúceho radu priemyslových píl Wood-Mizer.Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VITAJTE

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

Tlačové stredisko

OBJEDNAJTE SI NÁŠ INFORMAČNÝ BULLETIN

Newsletter

Ak sa vám tento článok páči, nenechajte si ujsť ďalšie! Budete dostávať mesačne z Wood-Mizer novinky a články do svojej schránky.

Chcem odoberať