• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

ČLÁNKY A PRÍBEHY

12. septembra 2018

Britský inžinier využíva LT40 pri zmene svojej profesnej kariéry

S pílou Wood-Mizer LT40 prešiel Paul Grainger cestu od predaja dreva na eBay až po situáciu, keď sa stal súčasťou mnoho miliónového projektu reštaurovania luxusného vidieckeho hotela.

Paul Grainger je srdcom inžinier. Či ide o zreštaurovanie motocykla, opravy farmárskych strojov alebo stavbu drevených krovov striech, dokáže priložiť ruku k dielu. Zmysel pre detail a zdravá dávka vášne pre tesárčinu ho primäli vybudovať rôznorodé a čulé podnikanie naprieč severným Yorkshirom.

“Začal som študovať techniku na vysokej, ale prestalo ma to baviť, takže som ju opustil a začal sa venovať práci v poľnohospodárstve,” hovorí. “Pracoval som na všakovakých traktoroch a farmárskych strojoch rôznej proveniencie i na pretekárskych motocykloch, než som sa dal na lesníctvo, kde som od tej doby ostal.”

Paul by nerád videl, aby drevo, ktoré vyťažil, prišlo nazmar, a tak si v polovici deväťdesiatych rokov od kamaráta požičal pílu Wood-Mizer LT40.

“Začal som spracovávať duby na trámy a predávať ich na eBay. Miestni stavitelia a podnikatelia odo mňa začali nakupovať a tento biznis začal od tej doby rásť.”

O 20 rokov neskôr sa forma podnikania príliš nezmenila, ale jeho rozsah a rozmanitosť sú na tú dobu nepredstaviteľné.

Jeden významný moment, ktorý prispel k úspechu, vidí Paul vo svojej prvej práci v Middleton Lodge. Toto gregoriánske panstvo leží na 200 akroch pozemkov a počas posledných siedmych rokov ho zreštaurovali a rozšírili, aby z neho vytvorili luxusné kúpele, hotel a miesto na konanie sobášov. Majiteľ panstva, James Allison, požiadal Paula, aby mu postavil pergolu, ktorá by slúžila ako miesto pre svadobné obrady.

“Začal som s pergolou. Neskôr ma James požiadal, aby som vyrobil nejaké krovy na hlavnú budovu a na opustené hospodárske bloky. Robili sme nejaké opravy a rekonštrukciu v jednom z krídel a potom, keď sme sa dostali k ďalšiemu krídlu, sme zistili, že krovy sú úplne spráchnivelé. Navrhol som, že urobíme celé nové krovy z mäkkého dreva, ako boli pôvodné.”

“Získali sme drevo z najbližšej možnej lokality od staveniska s množstvom smrekovca, ktorý pochádzal priamo zo samotného panstva,” pokračuje Paul. “Pravdepodobne tam rástol 100 rokov a teraz sa stal súčasťou budovy, takže tam bude ďalších 100 rokov, a to je krásny príbeh.”

Poctivé remeslo a kvalita zjavne hrajú v Paulovom príbehu obrovskú úlohu. Sám vyzdvihuje dôležitosť svojej píly, ktorá je schopná uskutočniť presne to, čo zákazníci chcú.

“Bez Wood-Mizer by som nemohol uspieť,” tvrdí. “Trvalo mi roky, kým som sa dostal do bodu, aby som sa zmohol na svoju vlastnú pílu, ale bolo to terno. LT40 urobí všetko, čo chcem. Je mobilná a plne hydraulická. Plánujem kúpiť ešte tvarovačku/zrovnávačku, aby som bol schopný robiť viac.”

Na základe článku Bena Pikea, Eve Communications
Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VITAJTE

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

Tlačové stredisko

OBJEDNAJTE SI NÁŠ INFORMAČNÝ BULLETIN

Newsletter

Ak sa vám tento článok páči, nenechajte si ujsť ďalšie! Budete dostávať mesačne z Wood-Mizer novinky a články do svojej schránky.

Chcem odoberať