• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

ČLÁNKY A PRÍBEHY

Ako v Indonézii nahrádzajú staré píly moderným zariadením

28. novembra 2019

Ako v Indonézii nahrádzajú staré píly moderným zariadením

S rastom ceny kmeňov sú indonézske firmy nútené v záujme väčšej výťažnosti modernizovať svoje piliarske strojné vybavenie.

Doddik Sulistiono je majiteľ spoločnosti Citra Fajar Utama – drevospracujúcej a nábytkárskej firmy  na strednej Jáve v Indonézii. Ako doplnok k miestnemu dopytu firma tiež exportuje rezivo a nábytok do Číny, Južnej Kórey a na Tchaj-van.  

“Spracovávame sonokeling [Indian rosewood - indické ružové drevo] a jati teak [teka obrovská],” hovorí pán Sulistiono, “na rôzne výrobky ako sú dekoračné tvarované profily, materiál na gitary, laminované dosky a nábytok.”

 
Na všetok prvotný porez kmeňov používa firma tradičné zvislé rámové píly (gátre). Začali sa obzerať po iných možnostiach a vyskúšali pílu Wood-Mizer. Kvalita povrchu a výťažnosť na nich urobila veľký dojem, takže kúpili až tri píly Wood-Mizer – jednu LT15 a dve LX100.


“Prečo používame píly Wood-Mizer?” vysvetľuje pán Sulistiono. “Pretože ceny kmeňov sú dnes skutočne vysoké. Potrebujeme viac dreva z každého kmeňa a potrebujeme aj lepšiu kvalitu povrchu. Takže píly Wood-Mizer sú pre náš výrobný proces skutočne dôležité.”

“Potrebovali sme znížiť naše náklady – a obzvlášť naše výrobné náklady potom, čo sme zaviedli píly Wood-Mizer, poklesli. A nakoľko získavame lepšiu kvalitu povrchu, nemusíme už dosky prepúšťať cez obojstrannú zrovnávačku.”Píly používajú pílové pásy Wood-Mizer RazorTIP, ktoré boli skonštruované na pílenie tvrdého dreva. Pán Sulistiono je s ich kvalitou veľmi spokojný. Jeden pílový pás pracuje spravidla dve hodiny , potom ho vymeníme, naostríme a nastavíme, aby bol pripravený ďalší deň znova píliť. S jedným pílovým pásom RazorTIP napília asi 25-30 kubíkov dreva.


Indonézia v súčasnosti starostlivo monitoruje  procesy lesného hospodárstva a či sa rešpektujú prírodné zdroje. "Drevo prichádza z plantáží spravovaných miestnou i ústrednou vládou, ktoré zaviedli program trvale udržiteľného hospodárenia – od malých po veľké stromy."

“Máme veľké stromy,” hovorí pán Sulistiono. “A musíme ich zachovať.”

Vďaka tomu, že technológia tenkej reznej škáry od Wood-Mizer šetrí drevo, pracuje v Indonézii už teraz množstvo píl Wood-Mizer.

“Rozhodli sme sa kúpiť po jednej ďalšej píle LX100 a LT15. V budúcnosti plánujeme kúpiť pílu LT40 alebo LT70, aby sa naša produktivita významne zvýšila , zvlášť počas rezného procesu kmeňa.”


Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VITAJTE

Tu sa dozviete, ako majitelia pásových píl Wood-Mizer po celom svete aktívne budujú lokálne ekonomiky, keď pília drevo udržateľnejšie a výnosnejšie.

Kontaktujte nás pre viac informácií o Wood-Mizer alebo o ktoromkoľvek z týchto článkov.

Tlačové stredisko

OBJEDNAJTE SI NÁŠ INFORMAČNÝ BULLETIN

Newsletter

Ak sa vám tento článok páči, nenechajte si ujsť ďalšie! Budete dostávať mesačne z Wood-Mizer novinky a články do svojej schránky.

Chcem odoberať