• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Naša história

Skromné začiatky Wood-Mizer siahajú do roku 1982 – do garáže v Indiane, USA. Donald Laskowski a Daniel Tekulwe mali nápad ako efektívnejšie píliť kmene na rezivo. Vytvorili niečo nové a stalo sa zjavným, že sa vynárajú nové príležitosti. Zrazu mohol ktokoľvek ľahko a úsporne vyrábať svoje vlastné rezivo a pre jeho výrobcov na celom svete začala revolúcia. 

Fabrika založená v Indianapolis následne vyrobila len za prvých 5 rokov vyše 2500 pásových píl. Cenovo dostupná pásová píla produkujúca rezivo v kvalite nákladnejších píl bol úspech!

Original Wood-Mizer Sawmill Laskowski 1982Original Wood-Mizer Sawmill Laskowski 1982

Odvetvie mobilných pásových píl rástlo a zákazníci si žiadali píly s vyššou produktivitou. Wood-Mizer odpovedal uvedením sérií Super v roku 1997. Nasledujúcou pílou bola LT15 – v tom čase najmenšia v ponuke Wood-Mizer.

V roku 1990 rozpoznal jeden poľský podnikateľ ich možnosti a uviedol produkty Wood-Mizer na európsky trh. Naše európske ústredie bolo založené v poľskom meste Kolo, aby obsluhovalo trhy v Európe, Afrike a Ázii. Spoločnosť rástla s tým, ako sa stále viac ľudí zoznamovalo s konceptom technológie pílenia úzkym rezom. 

Dnes je Wood-Mizer Industries dynamická a moderná medzinárodná spoločnosť. Európu, Áziu a Afriku obsluhuje jej európske ústredie. Moderná továreň, ktorá pracuje podľa štandardov ISO9001:2008, zamestnáva vyše 300 ľudí. V roku 2007 bola dokončená nová výrobná hala na pílové pásy s rozlohou 2400 m2, aby sa mohli inštalovať ďalšie výrobné linky na pílové pásy a zároveň uvoľniť priestor v hale na výrobu pásových píl.

 Wood-Mizer Europe new production hall 2014


V rokoch 2012-2013 boli dokončené dve nové budovy, ktoré pridali 4200 m2 výrobnej a kancelárskej plochy. Bola dokončená väčšia výrobná hala a budova pre zákaznícky servis a zákaznícku cvičnú dielňu.

Vzrastajú aj servisné centrá Wood-Mizer, ktorý má zastúpenie už vo vyše 100 krajinách. Počas vyše 30 rokov celosvetového pôsobenia vyrobil Wood-Mizer vyše 60 000 píl a veľké množstvo sprievodnej výbavy na spracovanie dreva.

 

Wood-Mizer Europe Employee photo 2014